Вільне життя

Американці у Заздрості

У Заздрості на Теребовлянщині розпочалась благодійна літня школа англійської мови під патронатом Товариства «Свята Софія» із США. Заняття відбуваються у музейно-меморіальному комплексі ім. патріарха Йосифа Сліпого.


Проект, організатором та головним спонсором якого є Релігійне Товариство українців-католиків «Свята Софія» (ТСС А), створено для дітей з родин учасників АТО, дітей-сиріт та семінаристів Тернопільської духовної семінарії. Захід відбувається з благословення митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка.

onFB_11

Протягом трьох тижнів 18 учасників програми віком від 15 до 20 років з Тернопільської, Донецької, Херсонської, Львівської та Рівненської областей вивчатимуть англійську мову у трьох різнорівневих групах. Лекції вестимуть кваліфіковані викладачі-волонтери зі Сполучених Штатів. Передбачено багатопланові заняття з граматики, розмовної мови, читання, розуміння зі слуху, майстерності писання. Навчання складатиметься із двох ранкових та одного післяполудневого блоків. Вечірні заняття включають перегляд та обговорення кінофільмів, караоке та класи з американської кухні.
Навчальний процес йтиме не лише за традиційним методом підручника, а й передбачатиме ігрові та мультимедійні методи із застосуванням новітніх технологій. Учасники програми матимуть неповторну нагоду спілкуватися живою англійською, пізнати американську історію, культуру й традиції. Організатори прагнуть не лише створити повноцінне англомовне середовище для молоді, а й подбати про духовний розвиток учнів. Відтак, протягом дня слухачі відмовлятимуть вервицю, Хресну Дорогу, а також відбудуть прощу до Зарваницької Матері Божої. Недільні Божественні літургії для учасників школи служитимуться англійською. Також передбачено екскурсії подільським краєм.

onFB_16

Як зазначила директор школи доктор Ірина Іванкович, цей проект є відновленням традиції, яку в ранніх 1990-х започаткувала тодішня голова ТСС А доктор Романа Навроцька, заходами якої і було споруджено музейно-меморіальний комплекс ім. патріярха Йосифа Сліпого. Саме доктор Навроцька покликала до життя представництво Товариства в Україні, доручивши йому проводення навчань англійської мови. На світанку незалежності України такі курси в Тернополі та у Львові організовував чинний голова ТСС А академік Леонід Рудницький. «Сьогодні в умовах війни Товариство «Свята Софія» в Америці почулося до обов’язку підтримати військовослужбовців у свій спосіб: забезпечити їхнім дітям можливість продуктивно та корисно провести літні канікули, скористатися нагодою спілкування з носіями англійської мови, поглибити свої духовні джерела, пізнати спадщину патріярха Йосифа. Понадто, Товариство, яке діє в дусі заповіту блаженнішого Йосифа Сліпого, завжди відгукувалося на потреби церкви і мирян. Тому цього разу нашим бажанням було вийти до тієї молоді, яка уже на старті свого життя зіштовхнулася із труднощами. Це і діти, чиї батьки сьогодні відстоюють цілісність України на сході, це і біженці з АТО, і діти-сироти. До участі у проєкті запрошено рівно ж студентів Тернопільської духовної семінарії, яка носить ім’я блаженнішого Йосифа Сліпого. Цією програмою ТСС А бажає підкреслити три основи, на яких патріярх Йосиф будував свою місію, а це наука, молитва і праведне християнське життя», — підсумувала ініціатор проекту пані Іванкович.

Фото надане прес-службою фонду «Свята Софія»

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини