Вільне життя

Арт-терапія у Збаразькому замку

 «Долю пані Ярослави я хочу описати цитатою з вірша Лесі Українки: «Хто вам сказав, що я слабка, що я корюся долі? Хіба тремтить моя рука чи пісня й думка кволі?» Оце і є її життя – такої мужньої і душевно молодої жінки.

 

Ця виставка присвячена її синові. І саме до сина вона лине у своїх картинах лебідкою, пташкою. І саме на землі вона цвіте для нього квіткою чи разом із козаками на човні бореться, бо в неї загострене відчуття справедливості. Тому я низько схиляюся перед такими сильними українками. Вони дають приклад для наслідування».

IMG_6133

Такими словами відкрила виставку «Натхнення і спасіння» художниці-аматорки зі Збаража її ініціаторка – директор Збаразького районного комунального територіального центру соціального обслуговування Наталія Мандзюк. Малювати Ярослава Йосипівна почала після трагічної смерті єдиного 33-річного сина. Ця творчість стала для неї спасінням від депресії, від болю.

«За роботою можу сидіти дві-чотири години і навіть не їсти, — каже нині Ярослава Йосипівна. — В цей час я десь там, у цьому образі, який малюю. Як мені важко на душі, то я сідаю в тій кімнаті, де найбільше картин, дивлюся на них — і заспокоююся. Малюю багато образів Матері Божої Зарваницької, бо я сама звідти родом і цей образ мій улюблений». Нині у доробку аматорки близько ста п’ятдесяти картин, мальованих олійними фарбами, вишиваних, прикрашених бісером та кістками з риб, випалених на дерев’яній дошці.

Сусідка художниці Леся Горішна на її виставку, що діє у залі Збаразького замку, прийшла разом із внучкою. Пані Лесі найбільше подобаються релігійні картини Ярослави Зелінської. А от юна поціновувачка мистецтва – внучка Ольга вподобала собі ту роботу, де малий Шевченко пасе вівці. «Бо він такий, як у вірші», – пояснює. Великим плюсом для Збаража вважає картини пані Ярослави голова місцевого «Червоного хреста» Марія Милян. Каже, що арт-терапія в одиноких чи старших осіб – це рідкість.

Відвідали виставку й керівники міста. Голова райдержадміністрації Анатолій Качка вважає, що картини Ярослави Зелінської зможуть допомогти навіть бійцям АТО: вони б їх заспокоїли, розвантажили. А міський голова Роман Полікровський висловив надію, що цю експозицію побачать ще більше людей — і не тільки в Збаражі.

Вікторія МАНЬОВСЬКА

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини