Вільне життя

«Будівельник»-2: нові схеми, нові суди

Афера «Будівельника» не закінчилася. Деякі пайовики мають на руках документи на кілька квартир і не сплачують внески для добудови, а з кооперативами, які намагаються вигнати недобросовісних осіб, починають судову тяганину.

У минулому залишились мітинги, акції під стінами судів та обласної адміністрації, заяви до правоохоронних органів від пайовиків, що мали нещастя стати учасниками договірних відносин із «Будівельником». За додатково внесені кошти колишні пайовики Щепановського добудували своє житло й отримали у власність квартири.
123Інша частина пайовиків повелася на вмовляння Віктора Щепановського, який представив їм київського інвестора Андрія Стоцького та запевнив, що останній добудує безкоштовно їхнє житло, досі сидять у «ямах». Вони таки здали немалі гроші «інвестору» і стали обдуреними вдруге. А нині вкотре починають виповзати з тіні люди Щепановських.
Треба зауважити, що в 2009-2010 роках хлинув потік переведення на об’єкти, де вже було щось збудовано. Пайовики «Будівельника» з вулиць Корольова, Головацького і Степана Бандери та інших, перевівшись на об’єкти, де вже було 5—6 поверхів, вносили суму коштів на новий об’єкт, укладали новий договір, а оригінал старого договору здавали у квартирний відділ «Будівельника».
Інші пайовики при переводі не вносили суми коштів на новий об’єкт. Кооперативи переукладали з ними договори, а оригінали з попереднього об’єкта залишались на руках у людей. Тож маючи при собі одні й ті ж квитанції, пайовики умудрились стати членами кооперативів на двох, а то й на трьох об’єктах. Дехто уже встиг отримати квартири. Зловживаючи довірою інших пайовиків, частина вкладників поліпшила матеріальне становище.
Річ у тім, що Зеновій Щепановський, будучи власником «Будівельника», роздавав квартири чиновникам, адвокатам та іншим особам за різні послуги. Ті, у свою чергу, оформляли договори пайової участі з фірмою на довірених осіб. Дехто давно продав цю участь через агенції нерухомості й забув про аферу. А іншим не вдалося отримати квартиру «на халяву», бо, вступивши у кооператив, потрібно було сплачувати членські внески. Довірені особи чиновників, адвокатів та інших осіб не вносили гроші, бо вийшло так, що квартира насправді не їхня, а «панство» гроші не давало.
Уже минув рік, як здано деякі будинки, а боржники і далі «висять» у кооперативах, не здаючи кошти. Кооперативи змушені відбиватись від них у судах за те, що виключають боржників за несплату. Інтереси тих «пайовиків» представляють помічники депутатів Верховної Ради.
За п’ять років, відколи ми судимося, змінилася не одна влада, не один начальник міліції, а все залишилося по-старому. До цих пір печатки, за нашою інформацією, у Щепановських. Також до цих пір продають квитанції, підробляють підписи, є махінації з прізвищами підписантів, а правоохоронні органи не реагують на жодне звернення про вилучення печатки.
Дуже дивним є й те, що деякі голови кооперативів не бажають розповідати про те, чи є у їхніх списках пайовики з документами на кілька квартир. Виходить, що вони покривають недобросовісних осіб? Так не повинно бути. Тому звертаюся з пропозицією співпраці до всіх голів кооперативів та правоохоронців, щоби разом викрити шахраїв, а також провести перехресну перевірку списків, договорів, квитанцій. Про виявлення сфальсифікованих документів треба повідомити арбітражного керуючого.

Галина ТЕЛИЧКО,

голова споживчого кооперативу «Олімпія-Б»

Фото з архіву СК та вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини