Вільне життя

Вибіркова прогресивність

Які то прогресивні люди трапляються в російському уряді — аж дивно. От, скажімо, в Міністерстві закордонних справ є цікава пані — заступник директора департаменту інформації та друку Марія Захарова. Її прогресивну натуру до краю обурило те, що аккаунти Facebook блокуються за слово «хохол».

Не проходить воно там — і все. Пані Захарова називає це цензурою, та ще й найдурнішою. І риторично та саркастично водночас запитує: «Як бути з класикою, в якій використовуються слова, що викликають нарікання в модераторів соціальних мереж?.. Який освітній рівень персоналу, що відповідає в компанії Facebook за ізоляцію людей від слів?.. Як бути людям із прізвищем «Хох…ов?» (тут авторка «л» пропустила, щоб і її не заблокували).

До певної міри можна з російською високопоставленою чиновницею погодитися. Хоч би тому, що в нас «хохол» тепер часто вживається не як прізвисько українця взагалі, а позначають ним українця, котрий забув свій рід, свою мову. В цьому значенні, думаю, воно цілком прийнятне.

Але є ще один момент. ЗМІ вже повідомляли про суд у Росії над учителем та поетом Олександром Бившевим. Відколи Путін почав війну проти України, пан Олександр написав два вірші на підтримку нашої країни. За них і під кримінал потрапив. І зокрема, за слово «москаль», ужите у вірші. А пані Захарова не тільки не назвала ту кримінальну справу так, як висловилася про блокування «хохла», тобто найдурнішою, а взагалі нічого з цього приводу не сказала.

Отож, прогресивні люди в російському уряді, можливо, і трапляються. Але, так би мовити, вибірково прогресивні. Знають, коли дозволено обурюватися, а коли треба язик за зубами тримати.

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини