Вільне життя

Жандарм сердиться

Росія ніколи не була «старшим братом» Швеції. Ці дві країни ніколи не перебували разом у жодному «Союзє нєрушимом», у СНД чи ще десь. Одне слово, Швеція для Росії, якщо можна було б так сказати, «найсуверенніша» держава (хоч такими є і інші держави, в тому числі Україна).

Та от зайшла мова про вступ Швеції в НАТО. І Москва, ніби забувши, що йдеться про незалежну державу, а не її сателіта, взялася «вичитувати», при тім доволі суворо, Стокгольму за такий намір. Посол Росії в Швеції Віктор Татаринцев спочатку висловив загальне «но-но»: мовляв, у країні ведеться агресивна антиросійська пропаганда (а де тепер, коли Москва анексувала Крим, веде війну на Донбасі, кажуть про неї щось добре?) Далі посол став у позу грізного віщуна й застеріг: «Країна, що вступає в НАТО, повинна усвідомити ризики, яким вона піддає себе». Що то за ризики? «Путін зазначив, що будуть наслідки, що Росії доведеться вдатися до реакції військового характеру й переорієнтувати свої війська і ракети», — вже відкрито погрожує Татаринцев.

Як був колись, так і тепер є в Європі жандарм, такий собі унтер Пришибеєв, котрий береться вказувати незалежним державам, куди їм вступати, яку зовнішню політику вести. На біду всієї Європи. А що вже казати про Україну, котрій випало мати спільний кордон з тим жандармом?

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини