Вільне життя

Знижка для бійців АТО

50-відсоткову знижку вартості обстеження на гепатит для бійців АТО краю планують домогтися медики та громадські активісти. Про це повідомила головний позаштатний інфекціоніст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олена Герасименко. Перемовини уже ведуться із приватною клінікою, яка надає повний спектр досліджень, необхідних при цій недузі.


Основна мета задуму — отримати якщо не 50-відсоткову знижку, то хоча б меншу, але обов’язково із наявністю фібротесту (найдорожчого пункту витрат). Як тлумачить голова громадської організації хворих вірусним гепатитом С «Ікра надії» Олег Мартинюк, нині цей тест вартує 1700 гривень. «А усі обстеження загалом коштують близько трьох тисяч гривень. Під час лікування хворому треба їх проходити повторно і знову платити ці гроші. А декому доводиться робити це навіть щомісяця», — пояснив пан Мартинюк. Аби отримати інформацію про майбутній алгоритм дій бійця АТО, котрий хоче отримати знижку, слід зателефонувати в «Іскру надії» за телефоном (067)904-97-50.

Повернувшись із фронту, зауважують медики, військовим слід оперативно обстежитись, оскільки під час бойових дій існує значний ризик захворіти гепатитом С. А недуга ця небезпечна: у світі нею зумовлено 57 відсотків випадків цирозу печінки і 78 відсотків випадків первинного раку цього органу. У зв’язку з тим, що підвищилася захворюваність на вірусні гепатити, у нашій країні з 2013 року існує державна цільова соціальна програма їхньої профілактики, діагностики та лікування на період до 2016 року. У 2013 році по цій програмі на Тернопільщині проліковано 8 осіб на гепатит В і С, у 2014 році — 16 осіб. У 2015 році отримана квота дозволяє пролікувати 22 осіб: четверо хворих на гепатит В та дев’ятнадцятеро — на гепатит С.

гепатит
«Для того, щоб призначити таке лікування, у нас сформований комп’ютерний банк даних, — пояснює Олена Герасименко. — У ньому хворі, котрі стоять на обліку в лікарнях міста і Тернопільської області. Щопіврічно банк даних редагується у зв’язку із надходженням списків нових пацієнтів від міських та районних інфекціоністів. Пацієнти на лікування вірусного гепатиту В і С відбираються за певними критеріями комісією із дванадцяти осіб».

За даними пані Герасименко, в області станом на 1 травня 2015 року на обліку перебувало 580 осіб. Ця цифра не остаточна, бо багато недужих лікуються інкогніто. Із цих 580-ми на хронічний гепатит С страждає 398 пацієнтів, з першим генотипом — 301, з другим генотипом — 8, з третім — 81, а із невизначеним генотипом — 41. На хронічний гепатит В хворіє 100 чоловік, на хронічний гепатит В плюс С — 41. У Тернопільській області превалює перший В-генотип. Пацієнти з першим генотипом лікуються 48 тижнів, з третім — 24 тижні.

«Окрім державної програми, на Тернопільщині із 2014 року діє обласна програма. Минулого року завдяки їй було отримано 50 тисяч гривень на лікування пацієнтів з хронічним гепатитом С. А цього року департамент виділив 150 тисяч. 100 тисяч уже пішло на закупівлю препаратів — пігельованих інтерферонів для учасника АТО, віськовослужбовця із Заліщицького району. Ці препарати вже надійшли до нас. А на 50 тисяч будуть закуплені тест-системи на виявлення вірусного гепатиту В і С для вагітних», — повідомила Олена Герасименко.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини