Вільне життя

Кіно у замку

Покази стрічок просто неба — не новина, але коли замість кінозалу — замок, це, погодьтеся, додає атмосферності й незвичності. Тим-то проект «Фортеця кіно» — кінотеатр у чортківському замку — привернув увагу багатьох.

Організувала його активна молодь райцентру. Як розповідає координатор проекту, народжений в Чорткові Степан Гречківський, «Фортеця кіно» — це не лише покази фільмів, а й зустрічі з акторами, режисерами та людьми, які брали участь у створенні кінопродукту. Адже проект має на меті популяризувати й дати поштовх до розвитку українського кінематографа, туризму, а також зібрати кошти для реставрації замку в Чорткові.

Крім співрозмовника, над проектом працювали співорганізатори Віталій Фесюк і Віталій Пилип. А близько десятка волонтерів допомогли прибрати територію для показу.  Ідея проекту зародилася під час прогулянки замком після крос-кантрійних велоперегонів «Чорківський перевал». Степан Гречківський разом із друзями вирішили, що місту не вистачає місця, де молодь могла б культурно розвиватись. На їхню думку, кіно є одним із таких способів поступу.

Нещодавно у замку «крутили» перший фільм —  «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Михайла Іллєнка.

— Показ пройшов приблизно так, як і розраховували. Його відвідало більш ніж три сотні людей. Ми почули чимало схвальних відгуків. Режисер Михайло Іллєнко, на жаль, не зміг приїхати через стан здоров’я, проте надіслав унікальні кадри зі зйомок фільму «Толока», над яким нині працює. Тож влаштували невеличку презентацію стрічки перед фільмом «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», — розповідає Степан Гречківський.

З першого показу «погасили» всі організаційні витрати (купівля полотна, звук, поліграфія…), на потреби замку зібрали більше трьох тисяч гривень. Організатори «Фортеці кіно» вирішили придбати вхідну браму для давньої твердині. Проект брами розробили в національному заповіднику «Замки Тернопілля», найближчим часом його покажуть у соцмережах. Співрозмовник зауважує, що представники національного заповідника, зокрема заввідділом заповідника у Чорткові  Володимир Грицик, повністю підтримує такі ініціативи та всіляко сприяє.

— Цей показ не був останнім, нині запускаємо опитування в соціальних мережах, щоби дізнатися, які українські фільми люди хотіли б бачити, — каже співрозмовник. — Плануємо зробити ще хоча б два покази до кінця літа. Крім того, маємо багато ідей, як удосконалити проект і зробити його ще цікавішим.

Фото з вільних джерел 

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини