Вільне життя

Медики вчаться і на канікулах

Зокрема ті, хто став учасником міжнародної студентської літньої школи, уже вдесяте організованої Тернопільським медуніверситетом ім. І. Горбачевського. 

Учасниками цьогорічної ювілейної школи стали 56 студентів ТДМУ, а також 23 гостей з-за кордону та інших вузів України. Три тижні вони перебуватимуть у навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина», що у смт Дружба.

фото 2

На школу приїхали студенти із медичних університетів Одеси, Запоріжжя, Харкова, а також Польщі, Грузії, Болгарії. Ректор ТДМУ, професор Михайло Корда підкреслив, що ця талановита молодь є елітою своїх націй. «Саме ви зможете зробити світ кращим, — сказав він у вітальному слові. — У час, коли в багатьох країнах чи не кожен день з’являються гарячі точки, коли медичні послуги стають вже не правом, а привілеєм, коли зустрічається бідність чи навіть голод, — саме ви, молоді, енергійні, розумні повинні бути світлом надії».

-------- 3 - ---------------- -- ----------------
Студенти з Болгарії

Кандидати на участь у школі проходили конкурсний відбір. Запис розпочинався ще в лютому, а на одне місце претендувало 3-4 бажаючих. Серед них обрали активних, талановитих осіб, котрі вільно розмовляють англійською (це офіційна мова школи). Студенти-українці за участь у школі оплатили тисячу гривень, а для іноземців вона безкоштовна.

фото 4 - студенти з Грузії
Студенти з Грузії

Керівник відділу міжнародних зв’язків ТДМУ, голова оргкомітету літніх шкіл Наталія Лісничук розповідає: мета заходу — обмін досвідом та набуття нових навичок. Зі студентами працюватимуть тренери (зокрема із всеукраїнського проекту «Сходи в майбутнє», який працює під егідою Міністерства охорони здоров’я України).

фото 5

Окрім того, усім учасникам запропонують сплав та екскурсію, а іноземців знайомитимуть із українським національним одягом, піснею, танцями. Зокрема, вони вже оглянули колекцію вишитих речей та предметів побуту асистента кафедри загальної гігієни і екології Тернопільського медуніверситету Орисі Смачило. Найдавнішою сорочкою у її зібранні є жіноча, вишита червоно-чорним, якій близько трьохсот(!) літ.

фото 6 фото 7 фото 8

Студентки медичного також представляли вишиванки: виконували у них сценічні номери, дефілювали та фотографувалися з учасниками проекту.

 фото 9   фото 10

Самі учасники школи представлені студентами різних спеціальностей. Полька із Вищої школи безпеки (м. Познань) Івона Граматика здобуває фах на кількох напрямках: антитероризм і небезпека в кризисних ситуаціях, а також психологія. У її країні медики (особливо вузькі спеціалісти) зараз найбільш потрібні у містечках і селах — їм там надають помешкання і соцпакет. А от у великих містах наразі лікарів вдосталь.

Полька Івона Граматика
Полька Івона Граматика

«Молодий спеціаліст перш за все повинен набути досвіду, — пояснила Івона. — У нас лікар вчиться багато літ, а практично все життя. Якщо він, наприклад, кардіолог, то повинен їздити на світові конгреси і піднімати рівень знань». Як додає декан факультету суспільних наук цього ж вузу, доктор Хелена Марек, найбільш затребуваними у Польщі нині є спеціальності «Здоров’я людини» і «Медсестринство».

Ректор ТДМУ Михайло Корда та доктор Хелена Марек із Польщі
Ректор ТДМУ Михайло Корда та доктор Хелена Марек із Польщі

А от Георгій Чоладзе із Тбіліського державного медичного університету (Грузія) хоче стати отоларингологом. Зараз він на четвертому курсі. Від літньої школи — просто в захваті. Та й Україна йому близька: «Знаєте, друзі, ми подібні між собою — Грузія і Україна. В нас бойовий характер. Я Україну дуже люблю».

-------- 13
Георгій Чоладзе та Ірина Заскоцька

Інша учасниця проекту, студентка другого курсу стоматологічного факультету ТДМУ Ірина Заскоцька, найбільше потішена тим, що під час школи у них немає часу аби байдикувати.

Її колега по вузу, студентка третього курсу медичного факультету Богдана Перевізник додає, що літня школа ТДМУ – унікальний проект, яких не реалізовують більше ніде в Європі: «Тут допомагають розвивати лідерські якості і професійну освіту. А також це шанс покращити рівень володіння англійською».

TDMU-litni-shkoly-15076974     TDMU-litni-shkoly-15076975      TDMU-litni-shkoly-15076992 TDMU-litni-shkoly-15077349

Фото Миколи ВАСИЛЕЧКА

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини