Вільне життя

Музична таблетка від «Primavera»

Назву цієї молодої тернопільської групи можна тлумачити по-різному. Якщо її написати разом, то з італійської перекладатиметься як «весна». Коли ж утворити два окремі слова, то значення буде зовсім іншим — «перша» та «справжня».


Обидва варіанти для учасників гурту мають свій символізм. Адже незважаючи на юний, «весняний» вік, змогли започаткувати повноцінний, перспективний та дружній колектив. Удалося це, правда, аж з третьої спроби, зазначає один із ініціаторів заснування «Primavera» Роман Тригуб.

— Ідея створення гурту виникла у мене та мого друга Юрка Вавріна, з яким з п’яти років граємо на гітарах, ще у період навчання у школі мистецтв. Починали з виконання християнського року, потім через різні обставини склад групи двічі мінявся, — пригадує хлопець.

Та ось уже протягом півтора року гурт окрім Романа (гітарист) та Юрія (соло-гітарист) об’єднує ще трьох творчих особистостей: Ігоря Телішка (бас-гітара), Андрія Кривого (барабани) та Зоряну Сабат (солістка). Виконують, як кажуть самі учасники, легкий, мелодичний та ніжний рок. У репертуарі групи — кавери відомих українських та зарубіжних пісень. Уже є і своя дебютна композиція «Вітер долі». Сподіваються, не остання.

DSC_0298

Перший виступ «Primavera» відбувся на сцені актового залу Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського, бо саме цей виш є альма-матір’ю для трьох учасників групи. Саме тут часто збираються і на репетиції, за що щиро вдячні дирекції. Також брали участь у дні вуличної музики, святкуваннях хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, фестивалі «Пісня буде серед вас» у Рівному, де вибороли друге місце. Попри активний саморозвиток, музиканти не залишаються осторонь політичних подій, що відбуваються у державі, — уже двічі «Primavera» влаштовувала благодійні концерти на підтримку учасників АТО.

— Перший такий захід відбувся на початку січня. Зібрані кошти ми перерахували представнику громадської організації «Медичний загін спецпризначення «Білі берети», лікарю-волонтеру Дмитру Андрощуку, що перебував на Сході, — розповідає Зоряна Сабат.

Півтори тисячі гривень, пожертвувані глядачами під час наступного, липневого концерту, «Primavera» віддала викладачці медичного університету Тамарі Воронцовій, яка й сама неодноразово організовувала акції на підтримку військових і тепер збирається на передову із передачами.

DSC_0338

Із перших хвилин розмови помітно, що учасники групи — працьовиті, енергійні та амбіційні. Не дивно, що на майбутнє у них безліч планів. Мріють розширити репертуар, багато й плідно виступати, а також придбати нові, більш професійні інструменти задля того, щоб мати змогу якісно займатися улюбленою справою. Але лише з однією обов’язковою умовою —під ім’ям «Primavera».

— Оскільки склад гурту добирався тяжко, ми дорожимо один одним, — каже Роман. — Кожен з нас отримував пропозиції щодо співпраці із ресторанами чи запрошення в інші достойні уваги гурти, проте ніхто не погоджувався працювати поодинці. Ми вирішили, що будемо триматися разом. Якщо процвітатимемо, то всі, єдиною командою. До слова, неабияких зусиль до подальшого існування «Primavera» довелося докласти нашій Зоряні — вона мусила дуже добре вчитися, щоб поступити на магістратуру у рідному місті і залишитися з нами грати.

Звісно, викроювати час на хобі буде нелегко і після здобуття освіти, особливо тим гуртківцям, котрі обрали професію медика. Проте вони запевняють: головне мати бажання. Тим паче хороша музика лікує людей не гірше від таблеток.

Фото Віри ПЕРУН

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини