Вільне життя

Обійшлися без Росії

Що Кремль часто сердиться то на одну країну, то на іншу, то на всю європейську спільноту або й на весь світ — це вже не новина. Такий у нього норов — як у скандального сусіда, котрий дня не проживе, аби з кимось не зчепитися.

А недавно російські правителі відразу двічі загнівалися. І практично за одне й те ж.
Коли поважні люди з’їжджалися в Хельсінкі на засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ, спікер держдуми Сергій Наришкін, який мав очолити російську делегацію, твердо переконався, що його туди не пустять. Бо вже давненько під санкції потрапив. Після цього раз-другий йому вдавалося виїхати до Європи (мабуть, хтось на кордоні не догледів, що за птиця його перетинає), але, як каже російське прислів’я, «нє всьо коту маслєніца». То «проскакував», а тепер не вийшло. «Можу підтвердити, що Наришкін перебуває серед тих, кому не буде дозволений в’їзд», — просто й лаконічно пояснив ситуацію представник фінського МЗС Веса Хяккінен. І, аби пан Наришкін не думав, що комусь поскаржитися можна, додав: «До того, як було прийнято остаточне рішення, ми консультувалися з іншими країнами-членами ЄС, керівництвом ЄС та ОБСЄ».
У Кремлі сильно розгнівалися і вирішили: раз не пускають голову, то й уся делегація не поїде. На що вони розраховували? Що європейська спільнота почне перепрошувати Наришкіна та відмінить санкції? Що без Росії засідання не відбудеться чи взагалі асамблея розвалиться? Нічого такого не сталося. Засідання відбулося, питання, які мали розглянути, розглянули.
І тут Росія знову розсердилася. На те, що розглядали без неї. Ще й не такі рішення ухвалили, як би Кремлю хотілося. «Резолюція, яка тепер прийнята парламентською асамблеєю ОБСЄ, не тільки антиросійська, але ще й проукраїнська», — обурився глава міжнародного комітету держдуми Олексій Пушков. Та ж нині практично весь світ став проукраїнський і засуджує агресора Росію. Пушков дотепер цього не помічав?
Одне слово, делегація РФ сама відмовилася їхати (хоч, скоріш за все, Кремль порадив їй відмовитися, але це вже суто внутрішні російські питання) і сама ж нарікає, що без неї засідання відбулося. Як мовиться, недогода нашій бабці ні під лавкою, ні на лавці.

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини