Вільне життя

Поліція по-тернопільськи

«Поліція по-тернопільськи» — так називає створені в січні цього року групи швидкого реагування (ГШР) заступник начальника обласного управління внутрішніх справ Тернопільщини Руслан Балик. Полковник міліції визнає — до новоствореної поліції, що вийшла на вулиці столиці, тернополяни не дотягують, бо ані форми не змінили, ані в інструкторів закордонних не вчилися, ані матеріально-технічну базу не оновили, але ГШР не гірше від столичних поліцменів, оперативно реагують на повідомлення громадян.

— До створення подібних мобільних груп нас спонукала, насамперед, ситуація в державі, — розповідає Руслан Михайлович. — Загроза терористичним проявам, на жаль, — це реалії, тому ми повинні були бути готовими до будь-яких непередбачуваних ситуацій. Збільшення кількості патрулів ситуації кардинально не змінила, а слідчо-оперативні групи, якщо вони працювали на одному місці вчинення злочину, оперативно прибути на інше — не встигали. Тому з ініціативи керівника обласного управління внутрішніх справ й було організовано роботу груп швидкого реагування.

Мобільні групи, до складу яких входять оперативні працівники, співробітники громадського блоку міліції працюють на території обласного центру.

— Донедавна на вулицях Тернополя цілодобово працювали три групи швидкого реагування. Тепер — це п’ять мобільних нарядів, що за лічені хвилини прибувають на місце вчинення злочину чи іншого протиправного діяння, — стверджує заступник начальника управління. — Обласний центр, відповідно, поділений на п’ять зон, тому, щойно надходить повідомлення від чергового міськвідділу, група, котра найближча до місця пригоди, прибуває на виклик. Будь-яких слідчих чи оперативних дій ГШР не проводять, їхнє завдання — забезпечити охорону місця події, спілкування із заявниками, потерпілими до моменту прибуття слідчо-оперативної групи.

Миттєве реагування на виклик громадян чи це у зв’язку із знахідкою якогось невідомого предмета, чи через сімейний скандал, чи на місце вчинення злочину — це найперше і найважливіше завдання груп швидкого реагування, проте у їхні обов’язки також входить забезпечення безпеки дорожнього руху, охорона громадського порядку, різноманітні профілактичні заходи, перевірка раніше судимих чи адмінпіднаглядних осіб.

— Усі групи швидкого реагування забезпечені транспортом, правоохоронцям видані засоби активної самооборони, індивідуальні засоби захисту, — розповідає Руслан Балик. — Допоки географією їхньої діяльності є лише обласний центр. Згодом, якщо проект буде успішним, плануємо запровадити й в інших містах і містечках області. До слова, на території району подібний експеримент впроваджують на Самбірщині Львівської області.

Фото з офіційного сайту СЗГ УМВС України в Тернопільській області

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини