Вільне життя

У Бучачі скандал за прибудинкову територію

Місцевий підприємець отримав від міської влади Бучача дозвіл на будівництво торгового павільйону. Проти робіт на прибудинковій території виступають мешканці вулиці Галицької.

п-т«Батько підприємця Григорія Ільчика ще в 1975 році отримав гараж, який розташований на нашій прибудинковій території. На нього Ільчик не мав жодних документів, — розповідає Ольга Бойко, мешканка одного з будинків. — За допомогою двох свідків у 2012 році (решта сусідів про це не знали) він добився того, що Бучацький районний суд своїм рішенням підтвердив те, що гараж є власністю пана Ільчика.

Міський голова Бучача Йосип Мосціпан дозволив підприємцю розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0028 га у власність для індивідуального гаражного будівництва за рахунок земель житлової та громадської забудови в межах населеного пункту. Водночас цю земельну ділянку вилучили з користування Бучацьким комбінатом комунальних послуг (ККП) та перевели в землі, не надані у власність і користування. ККП вилучив ділянку з поясненням, що не може її обслуговувати. Тоді головний архітектор Бучацької райдержадміністрації Іван Лесюк видав підприємцю паспорт прив’язки торгового павільйону. Коли мешканці вулиці Галицької звернулися за поясненнями до голови райдержадміністрації Василя Вонсяка, він написав, що то не його повноваження.

Ми, мешканці прилеглих будинків, ходили на сесію Бучацької міської ради в листопаді 2014 року. Тоді депутати скасували рішення про дозвіл на будівництво тимчасової споруди. Однак підприємець Ільчик через суди відібрав у нас землю і вже готовий будуватися на ній.

На нашій прибудинковій території розташований головний септик, який обслуговує два будинки і який потрібно чистити. Територія між будинками невелика, тож якщо тут збудують ще й магазин, жителям нікуди буде вийти, а про ремонтні роботи наших старих будинків і мови немає. Це історична частина міста, тут будувати не можна.

У будинку №31 на Галицькій, де прописаний Валерій Ільчик, його син Григорій зробив кафе «Марічка». Ми не розуміємо, чи може діяти в квартирі заклад громадського харчування і чи має на це підприємець необхідні дозволи?

Надіємося, що влада відреагує на публікацію і не дозволить Григорієві Ільчику порушувати права мешканців».

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини