Вільне життя

Хреститель Русі-України

Сьогодні згадуємо про земний шлях святого рівноапостольного князя Володимира та вшановуємо тисячоліття з часу його відходу у вічність. Він продовжив справу своєї видатної бабусі княгині Ольги та подбав про всенародне хрещення Русі. Хоча до Бога святий Володимир прийшов не відразу.


Свого часу князь здійснив кілька вдалих воєнних походів, розширив територію держави новими землями. Також, як і в мусульман, мав кілька дружин та багато наложниць. Володимир поклонявся поганським богам і встановлював на пагорбах ідолів. Але одного разу князю передали передсмертні слова святого Феодора (його та сина Іоанна знищили за відмову принести жертву божкам) віри в Господа, що дуже його вразили.

Відтоді князь Володимир почав сумніватися в язичництві та намагався віднайти істинну релігію. Відомо, що Київ відвідували проповідники-мусульмани, католики й іудеї, але не зазнали прихильності Володимира. Вплинути на світогляд князя зумів грецький філософ, посланий Патріархом Константинопольським Миколаєм Хрисовергом. Вагаючись із рішенням, Володимир послав у різні кінці світу десять мужів. Відвідавши інші країни, ті поділилися із ним враженнями. Найбільше були зачудовані посланці, котрі побували на богослужінні греків у константинопольському храмі Святої Софії.

1407845322_1_605371

Та остаточно навернула князя до християнства… сліпота. Річ у тім, що в 987 році він пішов у похід на місто Херсонес (Корсунь) в Криму, яке на той час належало Візантійській імперії. Захопивши його, почав вимагати руки царівни Анни, погрожуючи в разі відмови походом на Константинополь. Її брати, візантійські імператори Василій та Константин заявили, що віддадуть сестру заміж лише тоді, коли Володимир прийме християнську віру. «Я давно випробував і полюбив її», — відповів він.

Коли царівна прибула з духовенством до Херсонеса, князь Володимир раптово осліп. Анна порадила йому негайно прийняти хрещення. Під час святого таїнства князь зцілився душею і тілом та вигукнув: «Тепер я побачив Бога істинного!» Деякі з дружинників, вражені дивом, також охрестилися. У хрещенні князя Володимира назвали Василієм на честь святого Василія Великого.

Тоді ж у Херсонесі відбувся його шлюб з царівною Анною. Князь Володимир як викуп за дружину повернув місто Візантії, збудувавши в ньому на згадку про своє хрещення храм на честь святого Іоанна Предтечі і Хрестителя Господнього.

Підготувала А. ЗИМНЕНКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини