Вільне життя

Цьогоріч запланували ремонти і реконструкції

Начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ростислав Левчук розповів журналістам про здобутки та проблеми цієї галузі.


Останніх, зважаючи на непростий час, не меншає. Уже звичним для спеціалістів є дефіцит бюджету, цьогоріч він спостерігається ще й у зв’язку із приєднанням у лютому до мережі міста залізничної лікарні. Найсуттєвіші видатки пов’язані із виплатою зарплатні та оплатою за постачання енергоносіїв, зазначає Ростислав Дмитрович. У 2015 році вони сягають відповідно 79,2 та 13,5%.

Протягом останніх років галузь не отримує кошти з державного бюджету на капітальні видатки, тому такі витрати тягарем лягають на міську скарбницю. Вперше за десяток років у 2014-му для придбання медичного обладнання була виділена безпрецедентна сума — 3 млн 866 тис грн.

— За ці гроші ми змогли придбати апаратуру, яка використовується у центрі первинної медико-санітарної допомоги, оновити флюорографічну службу в третій лікарні, а у дитячій поліклініці створити сучасний кабінет флюорографії, — зазначає Ростислав Левчук. — Цьогоріч же видатки в основному сконцентровані на капітальних ремонтах та реконструкції.

У нагальних потребах медиків частково виручають благодійні внески пацієнтів через термінали.

— Кошти потрапляють на рахунок благодійного фонду. Майже 3% їх там згідно з обумовленими договорами залишається, а решта надходять на рахунок лікарні та розподіляються згідно із затвердженим кошторисом, — пояснює заступник начальника відділу з економічних питань — начальник сектору економічної роботи та бухгалтерського обліку Мирослава Тарнавська. — Першочергово гроші ідуть на придбання медикаментів, дрібного інструментарію, деззасобів, тобто на затрати, на які не вистачає грошей із загального фонду. Потім складається звіт про використання сум. За шість місяців цього року внесків надійшло на 1 млн 300 тис грн.

Изображение 008

До слова, найближчим часом такі фінансові звіти головних лікарів за перше півріччя 2015-го Ростислав Левчук обіцяв оприлюднити.

Варто зазначити, що, незважаючи на фінансові труднощі, тернопільські лікарі вдосконалюються у використанні нових технологій, розвивають свій професіоналізм. Так, зокрема, медики міста вже широко застосовують лапароскопічне лікування органів черевної порожнини, артроскопічне лікування суглобів, відеоендоскопічні методи діагностики та лікування захворювань органів шлунково-кишкового тракту, рентгенендоваскулярну хірургію та інтервенційну кардіологію.

У відділі охорони здоров’я та медичного забезпечення намагаються дбати і про те, аби якомога спростити та зробити зручними візити містян до медиків. З цією метою незабаром пацієнтів прийматимуть дві нові амбулаторії — на масиві «Східний» та вулиці Бродівській. Очікує модернізація і на реєстратуру другої міської поліклініки.

Серед іншого медики матимуть змогу подбати і про потреби воїнів — у березні прийнята сесією міської ради програма із оздоровлення учасників АТО та їх сімей. На ці цілі виділили 360 тис грн. Залежно від профілю лікарень кошти розподілені між закладами.

Изображение 016

Із року в рік, як зазначає начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення міськради, гострими залишаються одні й ті ж проблеми. Це, як уже згадувалося, недофінансування галузі, модернізація лікарняного обладнання, лікування міських хворих, що повинні забезпечуватися медикаментами з державного бюджету, та досі недобудований терапевтичний корпус лікарні №3.

Надії щодо вирішення негараздів спеціалісти покладають на майбутні реформи в медичній галузі.

На фото: Ростислав Левчук та Мирослава Тарнавська.

Фото автора

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини