Вільне життя

Чи оподаткують мої огірки?

Я маю власну сільгосппродукцію, частину з якої хотів би продати. До прикладу, є залишки огірків, на які нині не скрізь урожай. А мій сусід планує продавати м’ясо свині, вирощеної у власному господарстві.

Чи за нинішніми законами оподатковуватимуть наш товар?

Роман К.

Шумський район
Ось що на запитання Романа Миколайовича відповіли спеціалісти відділу комунікацій головного управління ДФС в області.
Податковим кодексом України визначено, що за умови продажу власної продукції тваринництва 1-5, 15, 16 та 41 груп української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності отримані від цього продажу доходи не є оподатковуваними, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.
Коли сума отриманого доходу перевищує встановлений розмір, фізична особа зобов’язана надати контрольному органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня звітного (податкового) року.
Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.
Відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо нарахованих (виплачених, наданих) доходів, крім випадків, визначених у п. 167.2-167.6 ст. 167 ПК України.
Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20%.
Згідно із п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України.
Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу і подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 ПКУ).
Таким чином незалежно від того, на яких правах перебуває у фізичної особи земельна ділянка (на підставі права власності або в користуванні), оподаткування доходу, отриманого такою особою від продажу власної продукції тваринництва, залежить винятково від підтвердження нею факту самостійного вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва.

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини