Вільне життя

Чи платити податок за спадщину

кю

Упродовж шести місяців після смерті мого сина я звернувся в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини – квартири померлого. Мені пояснили, що треба зробити оцінку цієї квартири і сплатити податок.

Хіба я не звільнений від такого податку? (В. ПОЖАРНЮК, м. Борщів).

Тепер не вимагається проведення оцінки майна при отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, а також у разі спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою.

Сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Неповнолітні діти належать до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживають (стаття 3 Сімейного кодексу).

Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Батько і син вважаються особами першого ступеня споріднення.

При отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, передбачене оподаткування за нульовою ставкою (пункт 174.2.1 статті 174 Податкового кодексу).

Отже, ви не зобов’язані робити оцінку згаданої квартири і платити податок за її успадкування, якщо ви і спадкодавець на час його смерті складали одну сім’ю.

Для оформлення спадщини вам необхідні такі документи:

— свідоцтво про смерть спадкодавця (оригінал);

— заповіт (за наявності);

— ваш паспорт та ідентифікаційний код (оригінал і копія);

— документ, що підтверджує останнє місце проживання спадкодавця, та довідка з відомостями про те, хто постійно проживав із спадкодавцем на момент відкриття спадщини;

— документи, що підтверджують родинні зв’язки спадкодавця зі спадкоємцями (свідоцтво про народження тощо);

— правовстановлювальні документи на квартиру спадкодавця.

О. ЗВАРИЧ,

юрист газети

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини