Вільне життя

«Чорна вишиванка-2015»

Аби вшанувати рід Шухевичів, якому нема переводу, та полеглих воїнів УПА, на хуторі Кулеби Бережанського району відбувся фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка-2015».

Його ініціатором є племінник одного із семи загиблих тут Героїв — Роман Лопушанський. Його гостями вже вкотре стали діти головнокомандувача УПА — син Юрій і дочка Марія. Також щороку приїжджають на фестиваль повстанської пісні як учасники художньої самодіяльності, так і посивілі ветерани УПА, члени родин загиблих вояків та симпатики КУНу, УНА-УНСО.

1

Люди з трьох сусідніх областей України приїхали на хутір Кулеби, щоб вшанувати пам’ять групи вояків УПА віком від 18 до 27 років: Володимира Лопушанського (18 літ), Максима Шурана та Григорія Шкапія (по 19 літ), Богдана Гульовського та Івана Галая (по 21 року), Василя Солтиса (25 років) і Григорія Москаля (27 років), котрі через зраду сексота у ніч із 21 на 22 лютого 1941 року були оточені з усіх боків на хуторі двома сотнями енкаведистів. У запеклім бою всі семеро повстанців героїчно загинули. Їхні прострелені тіла енкаведисти поклали на сани, накрили брезентом і повезли до Бережан. Рідні так і досі не знають, де поховані хлопці. На місці загибелі Героїв на хуторі Кулеби ще в 1941 році земляки насипали символічну могилу, і хоч противники зрівняли її з землею, та люди приходили до неї таємно.

Отці Іван, Степан, Василь, Ігор і Михайло з Бережанщини, Львівщини та Івано-Франківщини відправили поминальну панахиду. Прибули віддати шану побратимам і посивілий вояк УПА з Перемишлянщини Яремків Ярослав Васильович 1929 року народження, і гостя з Франції Ірина Францес із дочкою Людмилою, і союзянки з Києва, Львова, міст Тернопільщини, і заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Боберський.

2

Протягом кількох годин під відкритим небом, на імпровізованій сцені, линули народні та авторські партизанські пісні, вірші, патріотичні марші духового оркестру з Бережан. Пісню-візитівку фестивалю «Чорна вишиванка» на слова поета-пісняра Олександра Шевченко, яку на попередніх фестивалях виконувала народна артистка України Наталія Самсонова, цьогоріч співала юна артистка Марта Була під хореографічну постановку Ольги Сорочан. Наймолодшою учасницею фестивалю «Чорна вишиванка» стала 5-річна Оля Цекот із Броварів Київської області, виступ якої і заключні слова «Слава Україні!» викликали бурю оплесків.

Серед учасників концерту був і наш земляк, поет Іван Кушнір, житель Яблунева, котрий на цьогорічному фестивалі прочитав три своїх твори, присвячених повстанському рухові за волю України та воякам ОУН-УПА.

Дочка генерал-хорунжого УПА Р. Шухевича вручила учасникам художньої самодіяльності та їх керівникам подарунки та промовила такі слова: «Шановне панство! Вже багато років ми збираємося громадою трьох областей. Хочу, щоб й надалі наша молодь була тут, щоб продовжувала справу тих, хто тут загинув. Ті хлопці, що нині воюють на сході, то продовження тих подій, що започатковані у героїчному сорок першому».

Син головнокомандувача УПА Юрій подякував гостям Кулебів за участь у фестивалі та виступив із актуальною промовою, що схвилювала всіх присутніх. Фестиваль за участю самодіяльних і професійних артистів із кількох областей України засвідчив про свою масовість, патріотичність,багатожанрову палітру та зростання виконавської майстерності.

Іван БАНДУРКА

На фото: меморіальний пам’ятник воякам УПА; Марія і Юрій ШУХЕВИЧІ; Іван КУШНІР читає вірші. 

Фото автора

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини