Вільне життя

Школа для відповідальних батьків

У поліклінічному відділенні Тернопільської міської лікарні №2 вже 12 років діє школа відповідального батьківства. Саме з цієї причини вагітні жінки прокидаються зранку та будять своїх чоловіків, щоби встигнути на нову порцію знань та позитивних емоцій.

IMG_7752Хоч кабінет, де відбуваються заняття, невеликий, у ньому достатньо сонця та енергії щастя. Там майбутніх матусь консультує акушер-гінеколог Іванна Наконечна (на фото). До її команди входять психолог, психотерапевт, консультанти з грудного годування, з природного догляду за новонародженим, неонатолог та анестезіолог. Фахівці покликані допомогти майбутнім батькам упоратися з проблемами, які виникають під час вагітності та після народження малюка. Лікарі, котрі працюють з вагітними, вирізняються добротою і почуттям гумору, що розвінчує сумні міфи про людей у білих халатах. Вони — професіонали і дуже люблять свою роботу.

Курси в школі відповідального батьківства тривають два тижні і складаються із 22 тем, що однозначно цікавлять майбутніх мам. Лікарі їх консультують із питань природного та штучного вигодовування, партнерських пологів, підготовки до пологів, здорового харчування та способу життя, післяпологового догляду за новонародженим та за породіллею тощо.

Позиція школи чітка. Тут заохочують годувати малюків тільки грудьми, вести здоровий спосіб життя і всміхатися сім разів на день. Якщо жінка чи чоловік пропустили заняття, особливо практичне з партнерських пологів, вони повинні прийти і послухати тему вже з іншою групою. Дуже багато важливої та корисної інформації фахівці подають у доступній і цікавій формі. Вже після першого заняття стривожені матусі стають спокійними та впевненими, що свідчить про розуміння ними ситуації.

«Багато читала в Інтернеті, що якщо пройти курси материнства, буде легше на пологах. Це моя перша дитина, і я хочу дізнатися для себе корисну інформацію, до прикладу, навчитися правильно дихати під час вагітності та пологів», — розповідає слухачка курсів Юля Музика.

«Після курсів майбутні матусі мали би бути готові до того, щоб адекватно сприйняти пологи як фізіологічний процес, — пояснює Іванна Наконечна. — Готові, що буде певний дискомфорт у вигляді болю, але вони знатимуть, як цей біль полегшити спеціальними заходами, що використовуються під час пологів. Вагітні жінки зможуть запобігти  певним неприємним ситуаціям, які трапляються під час цього особливого періоду та після нього».

Життєве кредо та багато афоризмів можна почерпнути з лекцій кандидата медичних наук Олександра Воронцова, котрий теж консультує в школі. Про майбутніх мам говорить із трепетом: «Вагітна жінка — це найщасливіша жінка на землі. А коли вона усміхається, то це щастя передається не лише дитинці, а й оточенню». За словами лікаря, відрізнити жінку, котра займалася в школі, від жінки, яка там не займалася, можна за щасливою усмішкою та внутрішнім спокоєм.

Оксана ВЕРБІЦЬКА,
студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини