Вільне життя

Із кваліфікацією впоралися не всі

Стартовий день чемпіонату України з легкої атлетики, який учора, 30 липня, розпочався в Кіровограді, головним чином був присвячений кваліфікаційним змаганням. Як справи в наших земляків?

Завершальний турнір, на якому можна виконати встановлені Федерацією легкої атлетики України нормативи і потрапити на цьогорічний серпневий чемпіонат світу серед дорослих у столиці Китаю Пекіні, загалом непогано розпочався для двох відомих тернопільських бігунів на середні і довгі дистанції. Не форсуючи, так би мовити, подій, підопічний заслуженого тренера України Юрія Рикалова і Олександра Степанюка Іван Стребков, який захищає кольори обласних фізкультурно-спортивних товариств «Динамо» і «Колос», потрапив до фіналу бігу на 1500 метрів із четвертим часом — 3 хвилини 46,77 секунди.

Хоча це не його коронна дисципліна, сьогодні, 31 липня, о 19-й годині, коли дадуть старт вирішальному забігу, без сумніву, постарається скласти гідну конкуренцію трійці фаворитів, відвойовувати в яких на фініші кваліфікації секунду-півтори просто не було потреби.

Серед претендентів на медалі буде ще один динамівець із групи підготовки обласної школи вищої спортивної майстерності Руслан Даньків. Підопічний Ольги Стефанишиної, хоч і потрапив до числа обраних під одинадцятим порядковим номером, у попередніх забігах показав сьомий час — 3 хвилини 49,62 секунди. Тобто, має хороші шанси посперечатися за місце в шістці кращих. Адже кращий із квартету фіналістів іншого забігу відстав від нього більше, ніж на п’ять секунд.

А ось сьогоднішній фінальний турнір чоловіків у секторі для стрибків у висоту, на жаль, відбудеться без вихованця обласного ФСТ «Колос» Віктора Ворка. Для підопічного Євгена Кармелюка, який місяць тому в Бердичеві стрибком на 215 сантиметрів підкорив норматив майстра спорту, день кваліфікації виявився невдалим. Розпочалося все з того, що початкові 195 сантиметрів узяв лише з другої спроби. І хоч із планкою на висоті 200 сантиметрів проблем не виникло, після трьох невдалих спроб на наступному рубежі 205 сантиметрів змушений був припинити боротьбу — лише шістнадцятий результат.

Також сьогодні, вже менше ніж за дві години, лауреатів чемпіонату України в стрибках у висоту визначать жінки. До фіналу допущені всі учасниці, в тому числі і ще одна вихованка Євгена Кармелюка Христина Стефанишина з Тернопільської ОДЮСШ «Колос». Для доньки вже згаданої Ольги Стефанишин цей старт, без сумніву, стане випробуванням на міцність. Установивши під час Меморіалу Віктора Лонського в уже згаданому Бердичеві особисте досягнення (180 сантиметрів), напередодні вісімнадцятиліття, яке відзначатиме 18 серпня, вперше потрапила до шістки кращих всеукраїнських змагань дорослих. Чому би до дня народження не зробити собі ще приємніший подарунок?

А під завісу другого змагального дня (починаючи з восьмої вечора) тримаймо кулаки за Наталію Солтан. Учасниця нещодавнього чемпіонату Європи серед молоді до 23-х років у Таллінні, яка теж займається під керівництвом Юрія Рикалова і Олександра Степанюка, стане однією з трьох наймолодших бігунок, які сперечатимуться за нагороди на дистанції 3000 метрів із перешкодами. Натомість у суботу, 1 серпня, Іван Стебков і Наталія Солтан, за словами Олександра Степанюка, планують також узяти участь у забігах на 5000 метрів. А в секторі для потрійного стрибка, окрім бронзового призера торішнього чемпіонату України Дмитра Чорноти, свої сили спробує і Віктор Ворко.

На фото: Іван СТРЕБКОВ і Наталія СОЛТАН після церемонії нагородження лауреатів чемпіонату Європи з кросу в Бєлграді.
Фото  з архіву автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини