Вільне життя

І знову «золотий» квартет Ельнура Ахадова

Завершальний день чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23-х років, який у неділю, 26 липня, завершився в португальському місті Монтемор-у-Велью, приніс справжнє свято і на вулицю тернопільських майстрів цього виду спорту.

 

Студент національного економічного університету, вихованець ДЮСШ «Буревісник» Ельнур Ахадов разом із хмельничанином Дмитром Янчуком, львів’янином Тарасом Міщуком і Михайлом Мандзюком з Івано-Франківська стали чемпіонами світу в суперечці каное-четвірок на дистанції 500 метрів.
Троє перших із них, нагадаємо, торік не лише виграли молодіжну першість Європи в цій дисципліні, а й стали бронзовими призерами чемпіонату континенту серед дорослих. Тріумфально повернувшись тоді додому, Ельнур разом із наставником Петром Горуновичем запевнили, що для українського квартету каноїстів це лише початок шляху до найвищих спортивних висот.
І слова нашого земляка, як маємо змогу переконатися, не розійшлися з ділом. Ті, хто мав змогу спостерігати за вирішальною суперечкою чоловічих каное-четвірок на молодіжному чемпіонаті світу, не могли не помітити, що і з новим партнером українці постали справжньою непереможною командою. Вже зі стартових метрів увійшовши до лідируючої групи, працювали в оптимальному для себе, крейсерському, так би мовити, темпі, не відволікаючись на боротьбу німецьких і білоруських веслувальників за чільну позицію. Як скаже пізніше Ельнур в одному з перших інтерв’ю після нагородження, «ні за ким не гналися», а просто чітко виконали свою роботу. Коли ж, приблизно на половині дистанції, суперечка сягнула апогею, склалося враження, ніби під фінішним натиском українських каноїстів конкуренти просто зупинилися. Найдовше протримався квартет білорусів, які від показаного новоспеченими чемпіонами світу часу (1 хвилина 39,26 секунди) відстали трохи більше ніж на 0,7 секунди. Ніби всього лише мить, але шансів відібрати «золото» на завершальних метрах дистанції в головних конкурентів, чесно кажучи, не було жодних.
На верхню сходинку п’єдесталу світового чемпіонату, до речі, зійшов ще один студент Тернопільського національного економічного університету. В суперечці юніорів у каное-одиночці на 1000 метрів не було рівних Сергієві Тарновському. На жаль, сьогодні переможець торішніх Юнацьких літніх Олімпійських ігор у Китаї приносить нагороди до скарбнички збірної Молдови, громадянство якої прийняв ще перед Нанкіном.
А чемпіонський квартет у складі Дмитра Янчука, Ельнура Ахадова, Михайла Мандзюка і Тараса Міщука відразу після повернення з Португалії відправився до Полтави, де під час навчально-тренувального збору найсильніших вітчизняних веслувальників відстоюватиме своє право виступити наприкінці серпня на чемпіонаті світу серед дорослих в італійському Мілані. Боротися є за що. Адже ліцензійний статус планетарної першості передолімпійського сезону гарантує сильнішим не лише медалі, а й участь в літніх Олімпійських іграх 2016 року.

На фото: ось які вони переможні емоції новоспечених чемпіонів світу. Другий зліва — Ельнур АХАДОВ.
Фото із сайту @jose.Olieira.e.Sousa

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини