Вільне життя

Адмінреформу «протягують» поза спиною обласної ради?

Обійти негативне рішення Тернопільської обласної ради і таки утворити громади на Тернопіллі запропонували представники 35 об’єднаних територіальних громад та директор Офісу реформ у Тернополі Віктор Литвинчук.

Відповідні зміни повинні внести в закони і постанови відповідно Верховна Рада та Кабмін.

Днями з’явилося звернення до Голови ВР України Володимира Гройсмана, прем’єра Арсенія Яценюка, керівників Мінрегіонбуду, Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування та голови Тернопільської ОДА. У ньому Віктор Литвинчук виклав пропозиції, як обійти неголосування «Свободи» у Тернопільській обласній раді за проект Перспективного плану формування територій громад.

Керівник Офісу реформ за підтримки представників громад запропонував парламенту проголосувати за зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Це означатиме, що:

  • підтверджуватимуть рішення про об’єднання громад не облради, а обласні адміністрації, і передаватимуть висновки в Кабмін;
  • призначення виборів доручать ЦВК;
  • вилучать пункт про схвалення проектів перспективних планів облрадами.

Для Кабміну була пропозиція призначити місцеві вибори у новостворених громадах 25 жовтня.

Нагадаємо, що на останньому пленарному засіданні 13 серпня Тернопільська обласна рада не підтримала проект Перспективного плану формування територій громад. У порядок денний не включили питання про утворення громад і призначення місцевих виборів. Проти виступила найчисельніша фракція «Свободи». Перед депутатським корпусом щодо цього питання навіть виступив нардеп свободівець Михайло Головко.

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини