Вільне життя

Барну просять не скорочувати працівників архіву

Історико-краєзнавча рада Тернопільщини надіслала звернення до голови Тернопільської облдержадміністрації з проханням не скорочувати чисельність працівників Державного архіву області. Текст звернення розіслали і тернопільським ЗМІ.

«Значно збільшилось навантаження на працівників архіву з моменту утворення незалежної Української держави, — йдеться у повідомленні. — Цьому сприяло розсекречення документів з історії національно-визвольних змагань, з історії комуністичної партії, соціальні ініціативи керівництва країни які привели до значного збільшення кількості запитів. Якщо на 01.01.1992 року на державному зберіганні знаходилось 561188 одиниць зберігання, то на 01.01.2015 року їх чисельність зросла до 726950 одиниць зберігання плюс 9167 одиниць зберігання з особового складу. Кількість документів збільшилась, а штатна чисельність працівників архіву з 45 штатних одиниць у 1992 році, зменшилась до 31 штатної одиниці після останнього скорочення в квітні 2014 року.

Згідно наказу Державного комітету архівів від 13.01.2004 року № 4 «Про затвердження Нормативів чисельності основного персоналу державних архівів», кількість штатних працівників в 31 одиницю, є критичною.

Також аналіз виконання плану за 2014 рік показав значне перевиконання всіх основних показників, що порушує «Типові норми часу і виробітку на основні види робіт, що виконуються у державних архівних установах» і приводить до значного навантаження на одного працівника.

Якщо окремі види робіт можна корегувати, то кількість заявників і відвідувачів, приймання документів ліквідованих установ – ні.

Відсутність власного приміщення, зменшення, згідно розпорядження голови ОДА від 27 липня 2015 року № 454-од, штатної чисельності працівників обласного архіву до 20, унеможливить виконання архівом своїх безпосередніх функцій: приймання та зберігання документів Національного архівного фонду, їх використання та публікацію, а головне своєчасно задовільняти соціально-правові потреби громадян, які не дублюються іншими установами.

Враховуючи все вище сказане, і те, що професія архівіста є, в якійсь мірі, рідкісною, Історико-краєзнавча рада просить зберегти існуючу штатну чисельність працівників архіву і не допустити занепаду архівної галузі в області».

Під зверненням підписалося 24 члени Історико-краєзнавчої ради.

Олеся ЯКУШКО

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини