Вільне життя

Без рекордів про медалі годі думати

Чемпіонат України з легкої атлетики порадував успішним виступом двох тернопільських бігунів. Про перипетії боротьби в Кіровограді Іван Стребков і Наталія Солтан разом з одним із наставників Олександром Степанюком розповіли «Вільному життю» сьогодні, 3 серпня, щойно зійшовши з вагона поїзда «Запоріжжя — Львів». 

Завершальний перед знову ж таки серпневою першістю світу в Пекіні всеукраїнський турнір дав можливість тим з кращих вітчизняних атлетів, які ще не забронювали за собою місця в національній збірній, здійснити мрію. Об’єктивно, мабуть, ні Іван, ні Наталія ще не могли розраховувати на поїздку до Китаю. Надто вже високі кваліфікаційні нормативи. Тому, за словами Олександра Степанюка, не стільки вони разом з іншим спеціалістом з ОШВСМ, заслуженим тренером України Юрієм Рикаловим, як самі спортсмени поставили перед собою завдання виступити з максимальною самовіддачею.

І бажаного — домоглися. Студентка Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, двадцятирічна Наталія Солтан у новій для себе дисципліні — бігу на 3000 метрів із перешкодами виборола срібну медаль. Показаний динамівкою, яка нині удосконалює майстерність в обласній школі вищої спортивної майстерності, результат (9 хвилин 58,28 секунди) — не лише особисте досягнення, але й новий рекорд області серед дорослих. Наступний орієнтир — час на шість років старшої переможниці Марії Шаталової із Житомирщини, від якої поки що на шістнадцять секунд відстає. Наблизиться до нього чи, навіть, наздожене — матиме шанс уже в наступному сезоні всерйоз задуматися про участь у літніх Олімпійських іграх.

У бігу на 1500 метрів особисте досягнення встановив також Іван Стребков — 3 хвилини 43,16 секунди. Нагородою за це стала бронзова медаль. Причому і чемпіону Станіславові Маслову з Київщини і срібному призеру Олегові Каяфі з Хмельниччини наш земляк, який захищає кольори обласних ФСТ «Динамо» і «Колос», поступився менше секунди.

— На більш звичній для себе дистанції 5000 метрів, на старт якої вийшов наступного дня, 1 серпня, — розповів атлет, — вирішив не розмінюватися на тактичну боротьбу з головними конкурентами за нагороди, а спробувати показати високий час.

І з добровільно покладеною на себе роллю пейсмейкера — запевнив жартуючи, — впорався. Впевнено лідирував 3000 метрів. І, хоч суперники змогли на фініші випередити, змусивши відступити на четверте місце, виступом теж не розчарований. Завдяки показаному результату — 14 хвилин 00,26 секунди. Разом із Наталією на кілька днів завітають у гості до рідних. А далі — до Трускавця, де відпочинок у поєднанні з не такою напруженою біговою роботою допоможуть відновити сили після відповідальних стартів. Ще одне враження від розмови з Іваном — оптимізму не втрачає. Розуміючи, що бігунам на середні і дальні дистанції зі Старого світу напрочуд важко змагатися з темношкірими атлетами, налаштований завдяки щоденній напруженій роботі максимально наблизитися до їх результатів.

Сказане, звісно, стосується і Наталії Солтан. На нещодавньому чемпіонаті Європи серед молоді до 23-х років у Таллінні суттєво покращила власне досягнення в бігу на 5000 метрів. А старти в Кіровограді вдруге засвідчили, що і в стипль-чезі вже нині має непогані шанси стати однією з кращих в Україні.

Інші тернопільські легкоатлети посперечатися за нагороди чемпіонату України не зуміли. У потрійному стрибку Дмитро Чорнота посів шосте місце, Віктор Ворко — одинадцяте. А в секторі для стрибків у висоту Христина Стефанишин виборола восьме місце. Всі троє — вихованці обласного ФСТ «Колос», тренуються під керівництвом Євгена Кармелюка. У той же час підопічний Ольги Стефанишиної Руслан Даньків, теж пробившись до фіналу бігу на 1500 метрів, покращити показаний у попередньому забігу час не зумів і фінішував одинадцятим.

На фото: призери чемпіонату України з легкої атлетики Іван СТРЕБКОВ і Наталія СОЛТАН щойно повернулися додому.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини