Вільне життя

Блокнот власними руками

Створення будь-яких речей власними руками — завжди приємна справа, проте не завжди з першого разу все виходить. Тернополянка Лілія Вовк займається виготовленням оригінальних блокнотиків уже близько року.

4«Підштовхнула до цього моя подруга, яка здобуває фах при кафедрі образотворчого мистецтва, — розповідає Ліля. — Вона почала робити різні листівки, а потім блокноти. Хоча мені чомусь здавалося, що я ніколи в житті такого не зроблю. Проте одного разу на день народження знайомій людині потрібно було щось подарувати, і мені й захотілося зробити блокнотик».

Люди, які творять такі речі, називаються скраперами. Наша майстриня охоче поділилася з нами секретами, як зробити власноруч блокнот, що принесе радість та задоволення від отриманої праці. Для цього, каже майстриня, знадобиться папір формату А4, пивний картон, клей, голка і нитка, тканина для обробки та матеріали для прикрашання обкладинки.

«Беремо аркуші паперу будь-якого кольору і складаємо їх навпіл, — навчає Лілія Вовк. — Складені аркуші зафіксовуємо для того, щоби зшити, використовуючи при цьому голку та нитку. Далі переходимо до створення обкладинки: за допомогою картону робимо заготовки, вирізаючи прямокутники (передня і задня сторінки та серединка між ними). Я використовую пивний картон, адже, на відмінну від простого, його можна обшивати. А оскільки я роблю це за допомогою ручної машинки, то він такий, що не пошкоджується».

2Дівчина каже: для того, щоб обкладинка була більш м’якою, вона використовує звичайний синтепон, але перешитий. Його наклеює на зроблені картонні заготовки. Можна використовувати клей «Дракон», «Титан» та інші, які міцно склеюють.

— При виборі клею завжди допомагає дідусь Мирон, — розповідає майстриня. — Тому за клей ніколи «не відповідаю», адже купує його саме дідусь. Я пишаюся і тішуся тим, що він розділяє моє хобі.

Далі, інструктує Лілія, приставляємо синтепон із картоном до обраної тканини і чекаємо деякий час, поки підсохне клей. Проте перед цим тканину обов’язково потрібно попрасувати, аби вона мала гарний вигляд. Потім акуратно приклеюємо залишки тканини до внутрішнього боку майбутньої обкладинки. У декоруванні обкладинки, пояснює співрозмовниця, можемо використовувати різні бусини, стрічки, візерунки, гудзички на власний смак. Наостанок до неї приклеюємо блок перешитих листків. А на форзац (однозгинний аркуш паперу, скріплений з першим і останнім зошитами блока і призначений для з’єднання блока з палітуркою) можна приклеїти аркуш із будь-яким візерунком.

3Для того, щоб зробити блокнот, потрібно півтори-дві години. Але це тільки тоді, коли вже повністю зшитий блок листків. Тому все залежатиме від їхньої кількості. Зазвичай Лілія створює блокноти на 100 сторінок.

— Хто у цьому захопленні для вас зразок чи натхненник? — запитую.

— Серед скреперів — це Ірина Єфремова. Вона з Києва. Я пам’ятаю, як колись ще не вміла створювати блокнотики, то замовила собі з хлопцем альбом для фотографій у неї. І він настільки мені сподобався, що почала переглядати у соціальних мережах й інші роботи дівчини. Тому я вважаю, що це людина, яка надихає усіх скраперів України.

Моя співрозмовниця каже, що її рідні охоче підтримують таке захоплення. «Коли виготовляю обкладинку, то потім кличу маму, щоб подивилася. Адже коли їй сподобається, то впевнена, що люди також будуть задоволені. До того ж, вона і блоки допомагає зшивати», — каже Лілія.

Тетяна СКИБА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини