Вільне життя

Відкриється виставка про галичан і донбасівців

На літньому майданчику по вулиці Гетьмана Сагайдачного нині стартує вулична виставка постерів у рамках проекту «Нас єднає Україна». Троє героїв світлин — із Тернопільщини.

м-пАвтором ідеї та координатором проекту є львівська журналістка Мар’яна П’єцух. За її словами, проект складається з 18 постерів, на яких співставлено вихідців з Донбасу та Галичини. У гаслах виставки вказано дев’ять особливостей, які об’єднують вихідців з заходу і сходу України. Це традиція, історія, співучість, мова, відвага, честь, жертовність, одержимість, незламність. Кожну особливість відображає образ двох героїв – галичанина і донеччанина.

Серед вихідців із Тернопільщини – поетеса та видавець Мар’яна Савка (у темі виставки – «Нас єднає історія»), ветеран УПА Теодор Дячун («Нас єднає честь») і волонтер Тарас Герман («Нас єднає жертовність»).

«Цей проект – спроба вплинути на поширені стереотипи про «донецьких» як «недоукраїнців» чи «недопатріотів», — пояснила Мар’яна П’єцух. — Сподіваюсь, він стане відкриттям для тих, хто ніколи не був на Донбасі, не цікавився відомими прізвищами донеччан та раніше малював собі середньостатистичний образ «донецького» у вигляді замурзаного шахтаря чи кримінального елемента».

Ідею такої експозиції підтримала громадська організація «Інтерньюз-Україна», яка разом з програмою «Матра» Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів у грудні 2014 року започаткувала інформаційну кампанію «Ми різні, ми разом». Завдання кампанії – сприяти єдності країни через інтеграцію вимушених переселенців до місцевих громад, а також створити умови для майбутньої реінтеграції нині окупованих територій.

Аналогічна вулична виставка діє у Львові та запланована в Києві.

Фото зі сторінки Мар’яни П’єцух у соцмережі

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини