Вільне життя

Кожен сам обирає найкоротший шлях до перемоги

У неділю, 2 серпня, славний шістдесятилітній ювілей відсвяткував завідуючий відділом організаційної роботи і кадрів обласного ФСТ «Колос», перший віце-президент федерації легкої атлетики Тернопільщини Олександр Іванович Степанюк.

Уродженець Вінничини все свідоме життя поєднав із Тернопільщиною після того, як здобувши середню освіту на Хмельниччині, де нині і досі мешкає його мама, наприкінці сімдесятих минулого століття став студентом факультету фізичного виховання Тернопільського державного педагогічного інституту. Здобуті у виші теоретичні знання постійно закріплював практичними заняттями на біговій доріжці. Тому й не дивно, що в 1981-му тренерсько-викладацький склад міської ДЮСШ №3 з радістю прийняв до своїх лав не просто дипломованого фахівця, але і кандидата в майстри спорту з легкої атлетики в бігу на 800 і 1500 метрів, тодішнього рекордсмена області, володаря одних із кращих результатів також на дистанціях 400 і 3000 метрів, учасника не лише всеукраїнських, але і міжнародних легкоатлетичних змагань. Кому, як не йому, було прищеплювати початківцям любов до «королеви спорту».

Але доля розпорядилася так, що ще через два роки за направленням перейшов на роботу в міліцію. Більше двох десятиліть служби в органах МВС України — не поле перейти. Різноманітних ситуацій чимало траплялося. Від небезпечних іноді для життя — до курйозних навіть. Із усіх виходив з честю. Про що свідчать медалі «За бездоганну службу» I—III ступенів, спеціальне звання «підполковник міліції».

Повернувшись же до цивільного життя, відчув, що і далі має потребу реалізувати себе в галузі фізичної культури і спорту. Це завдяки і заслугам Олександра Івановича обласне ФСТ «Колос», попри всі нинішні наші біди і негаразди, постійно вдосконалює систему і методи проведення масових змагань сільських фізкультурників краю, є одним із кращих в Україні. А після того, як ювіляр добровільно зголосився взяти на себе обов’язки спочатку віце-президента, а чотири роки тому — і першого віце-президента федерації легкої атлетики, цій громадській організації не лише вдалося з допомогою тренерів дитячо-юнацьких спортивних шкіл, товариств і відомств підготувати нове покоління конкурентноздатних на всеукраїнській арені майстрів «королеви», але й, перш за все, завдяки зусиллям Олександра Степанюка дати дорогу в світ систематизованим і щороку оновлюваним довідникам про історію розвитку легкої атлетики краю.
Не випадково, мабуть, що після того, як відоме тренерське подружжя Михайла і Тетяни Борейків залишили межі України, спочатку сам Олександр Степанюк, а пізніше — в співдружності із заслуженим тренером України Юрієм Рикаловим стали опікуватися кращими на сьогодні бігунами на середні і довгі дистанції Іваном Стребковим і Наталією Солтан. Людині, яка свого часу долала 1500 метрів за 3 хвилини 47,9 секунди, один із кращих сьогодні вітчизняних бігунів Іван Стребков, погодьтеся, не може не довіряти. Напередодні ювілею одного з наставників на чемпіонаті України Іван виборов на цій дистанції третє місце, встановивши нове особисте досягнення — 3 хвилини 43,16 секунди.

Ота Іванова «бронза» разом зі «сріблом» Наталії в стипль-чезі з новим рекордом області (9 хвилин 58,28 секунди) стали одними з найкращих подарунків для Олександра Степанюка. Поряд із маминими вітаннями, віншуваннями дружини Алли, доньки Тетяни, колег по роботі з обласного ФСТ «Колос», федерації легкої атлетики, побратимів із тренерського цеху.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини