Вільне життя

Коли територія монастиря належатиме ченцям?

Десь із три кілограми відписок з різноманітних інстанцій зібрав Іван Макух, парафіянин монастиря Різдва святого Івана Хрестителя, що в Краснопущі на Бережанщині.

Чоловік разом з іншими вірними за сприяння священиків ще від часів здобуття Україною незалежності намагається повернути стародавню будівлю, якій торік виповнилося 350 років, ченцям-василіанам.

Задуманого вдалося досягти частково. Рік тому головний корпус тодішнього Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату офіційно віддали у власність церкви. Проте земля та решта будівель на території святині й далі належать обласній раді. Окрім того, саме в ці приміщення за сто-сто п’ятдесят метрів із колишніх келій переселили приблизно вісімдесят підопічних будинку-інтернату.

002

«Стан утримання цих людей жахливий, там немає каналізації, в одній кімнаті може перебувати по десять осіб, — зазначає Іван Макух. — Ми зверталися в різні інстанції, до народних депутатів, чиновників, щоби вони вплинули на ситуацію і хворих переселили в нормальні умови, а територію монастиря повністю передали церкві».

Проте вирішення справи просувається надто повільно. Зокрема, після одного зі звернень ігумена святині отця Степана Романика щодо повернення приміщень у власність монастиря та неналежного поводження й утримання підопічних чиновники, за словами Івана Макуха, сфальсифікували довідку щодо висновку комісії, яка нібито у листопаді минулого року відвідувала Краснопущу.

— Комісія не приїжджала, а підпис голови громадської ради при Бережанському психоневрологічному будинку-інтернаті Марії Рак підробили. Пан Боярський (директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної держадміністрації. — Авт.) при свідках признався, що він приїздив сам, — стверджує пан Іван, демонструючи ксерокопію документа.

007
З вищезазначеними проблемами Іван Макух звернувся до голови обласної державної адміністрації Степана Барни. Очільник краю постановив з’ясувати обставини візиту чиновників, проте заявив про неможливість швидкого вирішення питання із монастирською територією. За його словами, основна причина полягає у проблемі переселення хворих. Та навіть якщо пацієнтів погодиться прийняти профільний заклад в іншому районі, то внаслідок цього без роботи залишаться близько сімдесяти людей. Якщо і розв’язувати цю проблему, то з подальшим працевлаштуванням обслуговуючого персоналу Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату. Правильність такого рішення підтверджує і заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА — начальник управління моніторингу та організаційної роботи Володимир Росоловський.

Найперше, зазначає пан Володимир, про цю справу слід говорити з головою районної державної адміністрації. У перспективі ж головне рішення залежатиме від обласної ради. А поки що для Івана Макуха та решти віруючих, що прагнуть домогтися повноцінного повернення святині, віз і далі залишається на тому самому місці. І невідомо, скільки ще.

009

Фото авторки

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини