Вільне життя

Коли Україна матиме нову поліцію?

Як повідомив начальник департаменту юридичного забезпечення МВС України Денис Горбась, Національна поліція як новий орган виконавчої влади замінить міліцію вже через три місяці.  

Лише в листопаді цього року Україна матиме новий орган виконавчої влади – “Національну поліцію”. Денис Горбась стверджує: “Перехідними положеннями закону про національну поліцію передбачений перехідний етап строком на три місяці, упродовж яких мають відбуватися різні організаційно-правові заходи, спрямовані на трансформацію, фактичне припинення існування чинної міліції та створення органів Національної поліції”. До того ж, начальник департаменту акцентував увагу на тому, що вже зараз патрульні поліцейські працюють у юридичному полі й зараз, оскільки формально входять до структури чинної міліції.

Говорячи про структуру Національної поліції, Горбась зазначив, що в її основу входитимуть такі підрозділи:

– кримінальної поліції (оперативних підрозділів),
– патрульної поліції,
– органів досудового розслідування,
– поліції охорони,
– спеціальної поліції (виконання завдань на закритих режимних об’єктах),
– поліції особливого призначення (спецпідрозділ).

Реформування зазнає і служба дільничих інспекторів. Це стосуватиметься лише назви підрозділу та повноважень його працівників.

Зазначимо, що на сьогодні особовий склад міліції становить понад 170 тисяч осіб, а от загальна чисельність співробітників поліції не повинна перевищувати 140 тисяч. Так, на 100 тисяч жителів виводитиметься 220 поліцейських.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Христина Слота

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини