Вільне життя

Лиш ветерана в рідному районі підтримали

Розрекламовану на всі лади «модернізацію» фізичної культури і спорту, яку втілюють у життя, навіть не прийнявши відповідних змін до законодавства, «нічтоже сумняшеся» пояснюючи анархію чиновників відсутністю коштів у бюджеті, на власній, так би мовити, шкірі відчули нещодавно кращі з тернопільських гирьовиків. Ті, що вже привозили нагороди не лише із всеукраїнських змагань, але й із чемпіонатів світу.

— Прохання відправити хоча би кількох атлетів на чемпіонат України, який напередодні Дня Незалежності відбувся в Токмаку Запорізької області, — розповів заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу Петро Багрій, — в управлінні з питань фізичної культури та спорту профільного департаменту облдержадміністрації ніби спочатку обіцяли задовольнити. Але за два дні до від’їзду обіцянка перетворилася на цяцянку. Мовляв, вичерпалися виділені на неолімпійські види кошти.

Слухати подібні оповідки керівнику обласної федерації, як і його першому наставнику, теж заслуженому тренеру України і майстру спорту міжнародного класу Зіновієві Кульчицькому, чесно кажучи, дивно. Як їх могло не вистачити для гирьовиків, коли ті не те, що жбанком їх не «черпали», — попросили лише для проведення першості області. А два чемпіонати України були внесені до всіх можливих календарних планів, як і годиться, ще на початку року.

Ось вам і хвалене «посилення ролі федерацій». Усе інше кожен має повне моральне право «додумати сам». Бо соратники того, хто до подібного не так давно закликав, спочатку поставили гирьовиків на коліна, позбавивши федерацію на догоду спритним ділкам статусу національної. А вже чиновницька братія, яка прийшла до влади із закликами «жити по-новому», на всеукраїнському рівні не поспішає виконувати судових рішень, а на місцевому, вочевидь, узагалі вирішила «перекрити» кисень надзвичайно популярному в народі виду.

— Особливо прикро, — підсумував Петро Федорович, — коли знаєш, що наполовину окупована Донецька область привезла на чемпіонат стількох спортсменів, що здобутків усіх вистачило для завоювання третього місця в командному заліку після господарів турніру і збірної Києва. Зуміли знайти кошти і Луганській області, і в сусідній із нами Чернівецькій. Ми, звісно, теж намагалися хоча би одного-двох спортсменів відправити. Однак їхати за власний кошт ті не погодилися. І грошей зайвих ні в кого немає, і подібне ставлення до гирьовиків чимраз, тим більше приглушує оптимістичний настрій ентузіастів. Заради здорового способу життя кожен максимально на тренуваннях викладається. А старатися за медалі, які нікому не потрібні, — це вже, мабуть, поза логікою.

Та на чемпіонаті України все ж не обійшлося без тріумфу нашого земляка. Завдяки допомозі рідного Збаразького району Петро Багрій узяв участь у турнірі ветеранів. Приїхав, штовхнув дві 24-кілограмові гирі вісімдесят разів, у ривку обома руками зафіксував снаряд ще 202 рази і з результатом 282 бали став кращим не лише в своїх ваговій і віковій категоріях, але й абсолютним чемпіоном серед усіх синьйорів віком від сорока до шістдесяти років. На величезну бочку дьогтю в тернопільських гирьовиків усе ще знаходиться ложка меду. Чи надовго?

На фото: Петро БАГРІЙ разом зі своїми вихованцями після перемоги на всеукраїнських змаганнях «Хто ти, майбутній олімпійцю?», що їх проводить фізкультурно-спортивне товариство «Колос»

Фото автора  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини