Вільне життя

Мрії президента обов’язково збудуться

Протягом трьох завершальних днів минулого тижня, 14-16 серпня, Кременець гостинно приймав учасників п’ятнадцятих міжнародних літніх змагань із санного спорту «Кубок Бони». За нагороди ювілейного турніру сперечалися 78 атлетів із Польщі, Болгарії і України.

DSC_0087         DSC_0103

DSC_0128
Узагалі-то, історія проведення традиційних кременецьких перегонів на санкороликах, уведених до офіційного календаря Міжнародної федерації санного спорту, знала і кращі часи. Про гостинний прийом на єдиній в Україні санній трасі, розташованій у чарівній місцині, що уособлює всю красу тернопільської частини Волині, знають і в Німеччині з Австрією, і в Румунії з Молдовою, і в Чехії зі Словаччиною, і навіть у далекому Казахстані. Тож не вина, зрозуміло, організаторів, що військова агресія північного сусіда змусила багато іноземних делегацій частково змінити плани підготовки до зимового сезону.

 P1270809      P1270820       P1270838

— Оскільки ж ми всі з вами віримо, що вже невдовзі в Україні з допомогою міжнародної спільноти запанують мир і спокій, — переконані головні натхненники турніру, президент федерації санного спорту України, львів’янин Юрій Собота і його заступник, директор Кременецької ОДЮСШ «Колос» Анатолій Малищик, — то й новий рекорд змагань теж незабаром буде встановлений. Скажімо, ніхто ж не буде проти, коли на ювілейні двадцяті перегони зберуться збірні саме двадцяти країн. У цивілізованому світі звикли один до одного в гості ходити та категорично не сприймають чиїх-то б не було спроб непроханими до чужої домівки вриватися.

DSC_0195              DSC_0205

Тим часом майже вісім десятків учасників Кубка Бони, здійснивши минулої п’ятниці в післяобідню пору офіційні тренувальні спуски, поспішили до затишного дворика Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії — одного з традиційних місць проведення урочистих церемоній відкриття змагань. Від імені сотень присутніх мешканців краю гостей щиро привітали голови райдержадміністрації Сергій Сімчук, райради — Андрій Смаглюк, міський голова Кременця Роман Ванжула. Палко вітали оплесками і почесних гостей — президента Федерації санного спорту Болгарії Петера Георгієва, керівника делегації Польщі Даріуша Зярно, голову Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Георгія Гунтіка, заступника директора департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Віталія Тріля, першого заступника голови обласного відділення НОКу України Віталія Ігнатенка. А вустами самодіяльних акторів із глибини століть до присутніх звернулися королева Бона і король Данило.

DSC_0254             DSC_0302

Святковий феєрверк на завершення урочистостей суботнім ранком змінився не менш феєричною боротьбою на санній трасі. Один від одного конкурентів іноді відділяли соті чи тисячні секунди. Втім лідери національної збірної України, вихованець Кременецької ОДЮСШ «Колос» Андрій Мандзій і львів’янка Олена Стецків підтвердили реноме фаворитів. Наставників місцевої школи бронзовими медалями порадували також інший учасник останніх зимових Олімпійських ігор Олександр Оболончик, основна спеціалізація якого — двомісні сани, і вже колега по тренерському цеху Світлана Кравчук. Натомість після завершення суперечки юніорів скарбничка збірної Тернопільщини поповнилася срібними медалями Михайла Савицького і Анни Павець.

P1270816У старшій юнацькій групі їхню естафету підхопив Владислав Братусь. А в середній і молодшій для Юліани Туницької, Олександра Твердохліба і Наталії Хитренко кумиром є Андрій Мандзій. Тому і не могли не бути задоволеними з того, що поряд із ним вписали свої імена до когорти переможців Кубка Бони. Підтримали чемпіонів і друзі. З другим часом завершили змагання на одномісних санях Владислав Щербатко й Вікторія Коваль, із третім — Назарій Кравчук і Олександр Ломакович.

P1270851         P1270858

DSC_0353 Не залишилися наші земляки без нагород і в недільних командних гонках-естафетах. Ще один переможний трофей Андрій Мандзій виборов разом із партнерами по збірній України Оленою Стецків і Антоном Дукачем. А Владислав Братусь, Олександр Гібський і Світлана Гуменюк фінішували третіми в юнацьких перегонах. Літні старти, нема сумніву, допоможуть якнайкраще підготуватися до наступного зимового сезону як лауреатам, так і всім учасникам Кубка Бони.

P1270868

P1270841

 

Фото автора і Алли Ольшанецької 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини