Вільне життя

Оприлюднено список загиблих і зниклих безвісти під Іловайськом

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос з посиланням на результати комплексної експертизи повідомив про кількість загиблих та поранених під Іловайськом Донецької області. Так, у результаті воєнних подій в серпні 2014 року загинуло 366 українських військовослужбовців та правоохоронців і ще 429 отримали поранення. 


Минулої п’ятниці в Києві під час презентації Анатолій Матіос розповів про тогорічні втрати під Іловайськом: “Втрати особового складу українських Збройних сил, Національної гвардії, МВС становлять 366 загиблих, 429 поранених. 128 потрапили в полон, 158 вважаються до цього часу зниклими безвісти. Чітко зафіксована кількість людей, які брали участь в операції в Іловайську, становить 1050 осіб. Тому я стверджую, що не було тисяч убитих”.

Окрім цього, Матіос акцентував увагу на значній перевазі російських військ та бойовиків: “Співвідношення сил АТО до загальної кількості незаконних збройних угрупувань та збройних сил Російської Федерації під час виходу з оточення в районі міста Іловайськ складала: особовий склад – 1 українець проти 18 росіян і членів НЗФ, танки – 1 одиниця до 11, БТРи – 1 до 16 одиниць, артилерія – 1 до 15, міномети – 1 до 15”.

“Основні прізвища, які б хотіло почути сьогодні суспільство в якості сакральних жертв я не назву. Тому що основним висновком комплексної військової експертизи без жодних інсинуацій та натягування є те, що з урахуванням навіть тих порушень, настанов і статутів чи наказів озвучені втрати зумовлені вторгненням на територію України 23 та 24 серпня підрозділів ЗС РФ чисельністю в понад 3,5 тисячі осіб, – повідомив Матіос. – У зв’язку з необхідністю опрацювати усі інші матеріали кримінальних проваджень, які є в інших правоохоронних органах, і насамперед в СБУ із урахуванням висновків експертів слідство по кримінальному провадженню по Іловайську потребує додаткового часу для визначення, чи підпадають під нинішній кримінальний кодекс порушення засад, настанов, статутів з боку керівництва АТО, а також начальників секторів. У нормативних документах відображені дії усіх, хто був причетний до виходу з Іловайська. Обов’язково буде надана процесуальна оцінка діям начальника Генштабу Муженка, начальника штабу АТО генерала Назарова, начальника сектора “Б” генерал-лейтенанта Хомчака, а також діям начальника сектору “Д” генерала Литвина, які дуже сильно критикувалися в суспільстві, але не знайшли свого підтвердження у матеріалах кримінального провадження і висновках експертизи”.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Христина Слота

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини