Вільне життя

Повістка для… загиблого

Тернополянину Андрію Юркевичу, котрий загинув у зоні АТО під час виконання бойового завдання 5 вересня 2014 року, вчора, 13 серпня 2015 року, принесли… повістку.

Дружина героя Христина Юркевич написала у «Фейсбуку»: «Ось так і живемо… Зміни десь видно чи чути? Особисто мене та моїх близьких здивував і шокував сьогоднішній факт. Моєму чоловікові, Юркевичу Андрію, прийшла повістка про прибуття в Тернопільський міський військовий комісаріат протягом 24-х годин… Хммм, цікаво, а мій чоловік має прийти до них із кладовища чи як?»

Сьогодні обласний комісар полковник Володимир Катинський зустрівся з журналістами, аби прокоментувати ситуацію. Прийшла на зустріч і Христина Юркевич. Жінка розповіла, що повістку отримав батько Андрія і зателефонував їй.

— Не можу зрозуміти, як таке могло трапитися, — сказала Христина. — Андрій був першим загиблим із Тернополя. Хлопців, котрі поховані з ним, не так багато. Як можна було їх забути? Ще року не минуло. Їх потрібно знати поіменно.

Мені вибачення не потрібні, але я вимагаю, щоби більше ні батьки, ні дружини загиблих не отримували повісток. Бо хтось може поплакати, хтось — до лікарні потрапити з нервовим зривом, а хтось, не дай Бог, полетіти на небо до сина чи чоловіка. Це недбалість. Як можна було за рік не навести порядку в базі даних? За що загинули герої? За що проливається кров іще й тепер?

Володимир Катинський попросив вибачення в рідних героя і запевнив, що вже призначив службове розслідування, аби знайти і покарати винних.

— Але ви повинні зрозуміти, що це комплексна помилка, — наголосив військовий комісар. — Помилка не тільки військкомату, а й дільниці оповіщення, яка подавала списки і здійснювала вручення повітки. Повістка була прикріплена стиплером до справи і хтось чомусь тепер її висмикнув і нахабно всунув у двері.

Полковник вважає, що в розпалі поки офіційно неоголошеної, але фактично давно розпочатої передвиборчої кампанії хтось «на цьому хоче відігратися». І запевняє: таких прикрих випадків більше не буде. А винних, у тому числі працівників військкомату, покарають… дисциплінарними стягненнями.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини