Вільне життя

Податкові перевірки: коли, скільки, як (продовження)

Про мораторій на перевірки, дні їх проведення, відеозапис цікавилися підприємці Тернопілля під час «гарячої лінії в головному управлінні Державної фіскальної служби в області. Публікуємо другу частину інтерв’ю. Першу читайте в матеріалі «Податкові перевірки: коли, скільки, як».

На питання відповідала начальник відділу контрольно-перевірочної роботи доходів і зборів з фізичних осіб Леся Захарко.

— Чи будуть перевіряти підприємців у цьому році?

— Із 2014 року в Україні діє мораторій на проведення перевірок підприємців контрольними органами. Аналогічний мораторій на перевірки запроваджено й тепер. Відтак перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб ─ підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік здійснюються фіскальною службою у 2015 та 2016 роках виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Є й деякі інші обмеження.

— Чи мають право працівники контрольних органів у ході перевірки вимагати проведення інвентаризації товарно-матеріальних цінностей?

— Контрольні органи мають право вимагати під час проведення документальних перевірок від платників податків, що перевіряються, проведення інвентаризації товарно-матеріальних цінностей. У разі відмови платника податків від проведення такої інвентаризації або ненадання для перевірки документів, їх копій (за умови наявності таких документів) застосовуються заходи, передбачені статтею 94 «Адміністративний арешт майна» Податкового кодексу України.

dfs— Чи мають право працівники фіскальної служби здійснювати перевірки в святкові дні?

— Працівники фіскальної служби мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, визначених Податковим кодексом, зокрема направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контрольного органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — платника податку, який перевіряється) або об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку і тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку в такому разі є дійсним за наявності підпису керівника контрольного органу або його заступника, що скріплений печаткою контрольного органу.

Отже, контрольні органи мають право здійснювати планові (позапланові) виїзні та фактичні перевірки протягом терміну, який визначений у направленні.

— Я — приватний підприємець, здійснюю торгівлю в магазині. Чи можу під час перевірки використовувати відеозапис?

— Законодавством не заборонено здійснювати платникам податків під час проведення перевірки відео- та аудіозапис. Водночас здійснення аудіо- та відеофіксації працівників контрольних органів з порушенням норм законодавства позбавляє можливості використання такої фіксації як належного та допустимого доказу порушення прав у суді на підставі пункту 3 статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України.

— Чи не буде порушенням під час перевірки невикористання печатки підприємцем?

— Ні, не буде. Законом України від 15 квітня 2014 року №1206—VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» внесені зміни до низки кодексів та законів України, які спрямовані, зокрема, на перехід до добровільності використання печаток суб’єктами господарювання приватного права.

Зазначу, що форми документів, які подаються до фіскального органу (заяви, повідомлення, податкові декларації тощо) передбачають засвідчення підпису фізичної особи — підприємця або посадових осіб — юридичної особи печаткою за її наявності.

Варвара СИНЯВСЬКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини