Вільне життя

Податкові перевірки: коли, скільки, як

Гаряча лінія на тему «Проведення документальних планових перевірок суб’єктів господарювання — фізичних осіб» відбулася нещодавно в головному управлінні ДФС у області. На запитання відповідала начальник відділу контрольно-перевірочної роботи доходів і зборів з фізичних осіб Леся Захарко.

— Я — приватний підприємець на загальній системі оподаткування. Втратив книгу обліку доходів і витрат. Скажіть, чи передбачена відповідальність за це?

— Так. Застосовується адміністративна та фінансова відповідальність. Фінансова передбачена статтею 121 Податкового кодексу України й тягне за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень, при вчиненні протягом року тих самих дій — 1020 гривень. Адміністративна передбачена статтею 1641 Кодексу України про адміністративні порушення і тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягне за собою від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

— Що робити при порушенні роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці?

— Про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці, використання праці неоформлених працівників та виплати заробітної плати «в конвертах» тощо громадяни можуть повідомити в головне управління ДФС у області за телефоном 43—46—26 або звернутись до сервісу «Пульс», це пряма лінія за номером 044—284—00—07, на яку платники податків мають змогу не лише подати звернення у телефонному режимі, а й отримати від неї результат про вжиті заходи та проведену перевірку.

— Як буде перевірятись правильність визначення понижувального коефіцієнта ЄСВ? Яка відповідальність передбачена за помилки в його обчисленні?

— Правильність визначення понижувального коефіцієнта буде перевірятися під час перевірок платників податків. Помилки в обчисленні коефіцієнта призведуть до заниження сум єдиного соціального внеску, відповідальність за що передбачена статтею 25 Закону України, що стосується єдиного соціального внеску.

(Далі буде)

Варвара СИНЯВСЬКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини