Вільне життя

Прийшов Ілля — і літа нема

Ну все, скоро запахне нам осінню. Адже саме від свята пророка Іллі, котре зустрічаємо сьогодні, наші предки починали прощатися з літом й переставали купатися у водоймах. Недарма у народі казали: «З Ільїна дня ніч довга, а вода холодна».

Сам же пророк Ілля є дуже шанованою постаттю в християнстві. Батьки нарекли його іменем, що означає «міць Господня», і він змалку присвятив своє життя Богові. Ілля жив за часів, коли цар Ізраїлю закликав усіх поклонятися Ваалові, семітському богу родючості. Ілля ж був серед тих противників, що закликали людей не слухатися правителя. Він прийшов до царя Ахава і від імені Божого оголосив йому: «За твоє нечестя в ці роки не буде ні дощу, ні роси, хіба що за моєю молитвою». Слова його справдилися. Настала посуха, вигоріла трава, почався голод. Ілля на той час оселився у пустелі. М’ясо та хліб йому туди приносили ворони, а воду він пив зі струмка.

Згодом за велінням Бога Ілля оселився в язичницькому місті Сарепта у сім’ї бідної вдови. Та проживала із сином і мала лише жменьку борошна й трохи олії. Пророк велів жінці спекти для нього корж, пообіцявши, що продуктів не поменшає, доки Бог не пошле на землю дощ. Вона повірила його словам, і харчі не закінчилися. Невдовзі її син захворів і помер. Тоді Ілля тричі помолився над хлопчиком — і сталося чудо: дитина ожила.

Через три з половиною роки посухи пророк за велінням Бога знову прийшов до царя, запропонувавши йому зібрати ізраїльський народ на горі Кармел. Коли Ахав зібрав народ, Ілля сказав: «Досить вам бути в нечесті. Пізнайте істинного Бога. Принесімо жертву: ви — Ваалу, а я — Господу Богу, але вогню не розводитимемо. Хто пошле з неба вогонь на жертву, Той і є істинний Бог».

Усі погодилися. Чи треба казати, що вогонь зійшов на жертовник Іллі та попалив не лише дрова і жертву, але знищив і воду, що наповнювала рів, і камені, з яких було складено жертовник? Увесь народ у великому страхові впав на землю та визнав істинного Господа. Тоді пророк зійшов на вершину гори і став молитися про дощ. З моря подув вітер, на небі з’явилися великі хмари і пішла злива.

За життя пророк зазнав багато переслідувань від ідолопоклонників. Іконописці зображають Іллю під час вознесіння — на вогненній колісниці, запряженій чотирма крилатими конями, що піднімаються в небо. Саме так, за біблійними переказами, його живого Господь забрав до раю.

Підготувала А. ЗИМНЕНКО

На фото: пророк Ілля на картині Михайла Бойчука.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини