Вільне життя

Процедура повернення на постійне місце проживання в Україну

За консультацією на гарячу лінію міграційної служби в області звернулась тернополянка.  “Невдовзі планую виїхати на постійне місце проживання за кордон, там мені запропонували роботу. Чула, що в міграційній службі у закордонному паспорті роблять відмітку про виїзд на ПМП, а паспорт громадянина України потрібно здати. Але як бути, коли захочу повернутися на батьківщину?”.


–   Українці, які виїхали на постійне місце проживання за кордон і стали там на консульський облік, у будь-який час можуть повернутися в Україну – пояснює перший заступник начальника Управління – начальник відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України Іван Чубатий. – У такому разі їм видадуть новий паспорт громадянина України а у закордонному поставлять відповідну відмітку.

Для внесення відомостей про зняття з консульського обліку та скасування виїзду на ПМП до паспорта громадянина України для виїзду за кордон особа повинна звернутися із відповідною заявою до територіального органу міграційної служби (термін розгляду заяви – не більше місяця). За новим паспортом громадянина України та реєстрацією слід йти до територіального підрозділу міграційної служби за новим місцем проживання.

Як повідомили у міграційній службі області, своїм правом повернутися на постійне місце проживання в Україну, у першому півріччі цього року вже скористалися 24 жителів Тернопілля.

СЗГ УДМС Тернополя

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини