Вільне життя

Піаритися не можна змагатися

Уперше після тривалої паузи відвідувачі гідропарку «Топільче» минулої суботи, 8 серпня, мали змогу спостерігати за перегонами юних картингістів. Як повідомив у той же день сайт міської ради, в Тернополі за кошти приватного інвестора реконструювали картингову трасу.  

І, хоч у короткому інформаційному повідомленні місця для імені мецената чомусь не знайшлося, потішмося для початку тим, що повністю замінили асфальтобетонне покриття, збільшили протяжність траси, організували водовідведення. Провести перші тренувальні заїзди на оновленій трасі запросили юних спортсменів із Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської і Чернівецької областей.

А далі спробуймо розібратися — чи не залишилося чогось поміж рядками в традиційних для подібних подій словах керівників міста, обласної ради і облдержадміністрації про успіхи та досягнення. Зведена три десятиліття тому картингова траса в гідропарку «Топільче» справді є найбільшою в Західній Україні. Вірою і правдою служила не одному поколінню юних тернополян, які займалися в секції з цього технічного виду спорту нинішнього обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді. Однак із часом асфальтобетонне полотно перестало відповідати вимогам, проводити на ньому офіційні змагання стало просто небезпечно.

Оскільки ж про кошти на реконструкцію працівникам колишньої станції юних техніків і мріяти не доводилося, все реальнішою ставала загроза зникнення виду. Тим більше, що міська влада так і не схвалила рішення про виділення «приватним інвесторам» земельної ділянки, де була картингова траса, для її докорінного оновлення з одночасним спорудженням ледь не нью-васюківського концертно-спортивного комплексу.

І все ж — не було би щастя, так нещастя допомогло. Ледве не блискавичне рішення про будівництво напроти приміської автостанції ще одного ринку, куди переселили продавців сільськогосподарської продукції з неймовірно захаращеної вулиці Шептицького, вимагало більшої площі за ту, де раніше розташовувалися стоянки автомобілів. Забрати під інфраструктуру торговельного закладу територію картингової траси і розташованого поруч із ним майданчика для авіамоделістів, нічого не давши взамін, окрім нового гучного скандалу із звинуваченнями на адресу міської влади про знищення громадських парків, не обіцяло.

Тож через деякий час — а саме вже згаданої минулої суботи — юні картингісти знову дістали можливість промчатися трасою наввипередки з вітром. Щоправда, не реконструйованою, а, на мій погляд, новозбудованою. Через потреби його величності ринкового бізнесу її «посунули» впритул до стадіону і одного з тренувальних полів комунальної знову ж таки ДЮСШ із футболу та інших ігрових видів спорту.

Добру справу зробила міська влада чи ні — кожен має право на свою думку. Бо ж далеко не нами придумано — скільки людей, стільки і думок. Але віднині, чи, точніше, з минулої суботи мешканці Тернополя, переконаний, усі разом зобов’язані не дати забути своїм обранцям про те, що розпочате обов’язково потрібно довести до логічного завершення. Вкласти покриття, провести перші тренувальні заїзди — хоч і добра половина справи, але далеко не її вінець. Без завершення зведення системи безпеки траси мови про її сертифікацію, звісно, не може бути. Вже через місяць-другий громада має отримати чітку відповідь стосовно того, де ставити кому у винесеному в заголовок словосполученні. Для піару трасу проклали чи для забезпечення належних умов для тренувань і змагань картингістів.

Фото із сайту “За Збручем”

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини