Вільне життя

«Рятуючи» сина, втратила п’ять тисяч

За покликом материнського серця 77-річна тернополянка кинулася рятувати сина з біди, й без зайвих запитань перерахувала незнайомцям п’ять тисяч гривень. Жінка спочатку піддалася емоціям, коли ж усвідомила, що стала жертвою шахраїв, — гроші були вже недосяжні.


Мобільний потерпілої озвався пізно ввечері. Телефонував начебто син, який в цей час був на роботі. Стривоженим голосом чоловік повідомив, що потрапив у халепу і зараз в міліції, а щоб врятувати його від відповідальності, мати повинна негайно зібрати 5 тисяч гривень.

— За декілька хвилин до мене знову зателефонували, —пригадує старенька. — Незнайомець представився товаришем сина. Сказав, що сам міліціонер і зараз саме на чергуванні. Він пообіцяв, що допоможе, але я повинна привезти п’ять тисяч.

Для старенької, яка отримує мінімальну пенсію, сума була досить суттєвою. Три тисячі вона зібрала самостійно, решту позичила в сусідів. На що терміново знадобилася готівка, бідолашна знайомим не пояснила — «міліціонер» застеріг, аби мовчала.

— Я постійно була на зв’язку з тим чоловіком, він давав вказівки, що робити далі, — розповідає потерпіла. — Сказав, що сам приїхати не може, бо на роботі, наказав викликати таксі. Біля під’їзду зустріла сусідську дівчину. Вона декілька разів мене запитувала, куди я так пізно їду. Промовчала, хоча зараз розумію, якби розповіла, то могла б не втратити гроші.

За вказівкою шахраїв п’ять тисяч пенсіонерка перерахувала через термінал на мобільний рахунок. Коли ж почула від незнайомця, що квитанцію про оплату негайно треба знищити, прийшло усвідомлення — її ошукали. Остаточно ж впевнилася, що гроші пішли у кишеню пройдисвітам, коли син повернувся додому.

За словами начальника сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції Сергія Крети, такі випадки в області непоодинокі. Попри активну просвітницьку роботу, до якої задіяні не лише міліціонери, а й преса, священнослужителі, соціальні працівники, люди й надалі добровільно поповнюють кишені шахраїв. По кожному конкретному випадку правоохоронці проводять перевірку.

Міліціонери повідомляють, що наразі є інформація, що такими безчинствами, найчастіше промишляють особи, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Однак, вийти на слід конкретних шахраїв з об’єктивних причин надзвичайно важко.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини