Вільне життя

Серед корупціонерів — держслужбовці, медики та міліціонери

Прокурор Тернопільської області Олександр Мартинюк розповів журналістам про роботу відомства в умовах реформування.


За його словами, пріоритетним напрямком діяльності для працівників прокуратури і надалі залишається боротьба з корупцією. До суду скеровано 37 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини, до кримінальної відповідальності притягнуто 41 особу. Серед них — 7 державних службовців, 4 міліціонери, податківець, 3 посадовці органів місцевого самоврядування, 8 працівників лікувальних установ, у тому числі два головних лікаря, ряд працівників юридичних осіб публічного права.

Факти корупції виявляються практично у всіх сферах соціального життя. Найчастіше — у бюджетній системі, галузях охорони здоров’я та довкілля, транспортній сфері.

Зокрема, нещодавно викрито керівника одного із комунальних підприємств обласної ради, який є одночасно і депутатом цієї ради в одержанні неправомірної вигоди в сумі 30 тисяч грн. за сприяння приватному підприємцю у подальшому фінансуванні робіт по утепленню будинків із місцевого бюджету. Йому обрано запобіжний захід — тримання під вартою із одночасним визначенням застави в сумі 200 тисяч грн. Підозрюваний заставу одразу сплатив.

Працівники прокуратури скоординували роботу й щодо викриття проявів корупції під час виконання мобілізаційних заходів.

Так, прокуратурою області спільно з оперативниками міліції затримано при одержанні неправомірної вигоди в сумі 1600 доларів США військовослужбовця одного із районних військкоматів. За таку суму він пообіцяв вплинути на керівника військкомату з метою сприяння в уникненні призову на військову службу за мобілізацією у Збройні Сили України.

Також задокументовано п’ять працівників лікувальних установ, які за умов надання їм неправомірної вигоди, пообіцяли сприяння у встановленні діагнозів хвороб, які дають можливість уникнути мобілізації за станом здоров’я.

На фото: Олександр Мартинюк.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини