Вільне життя

Те, що відтягне від комп’ютерів

Сорок дві випускні роботи учнів Тернопільської художньої школи мистецтв ім. М. Бойчука було репрезентовано на виставці в Українському домі «Перемога». Декотрі твори виконані так майстерно, що диву дивуєшся: їхнім авторам всього 14-16 літ.

1Техніки різноманітні: батик, вітраж, асамбляж, об’ємні аплікації, колаж, а також картини, писані олією, графіка. Шкода лиш, що на відкриття виставки окрім журналістів прийшло вкрай мало відвідувачів. Насичена програма Дня міста переманила тернополян та приїжджих ближче до ставу, у парки. Та це не привід зупинятися. Дитяча фантазія дасть матеріал для ще не одного такого вернісажу.

Декотрі з представлених на виставці робіт, як мені бачиться, перейняті духом сучасних європейських тенденцій. І це так, підтверджує мій здогад викладачка школи мистецтв Ілона Шандрук. «Нині учні більше рівняються на європейські зразки. Хочуть зображати у своїх роботах щось нестандартне, новітнє. Це їх надихає», — каже.

У «Перемозі» виставлялось кілька робіт вихованців Ілони. Запитую, яка з технік є найскладнішою. Втім, моє запитання недоречне. У кожній із них є свої труднощі, нюанси. Наприклад, аби створити вітраж, дитина повинна намалювати ескіз, використовувати оргскло (або звичайне скло — як варіант), вітражні фарби, контур. Техніка ця учням цікава, додає викладачка: «У дітей вона добре розвиває фантазію, вчить вдало поєднувати кольори».

Були на виставці і сім текстильних робіт-панно учнів викладачки відділу художнього оздоблення текстилю Алли Твердинюк. Особливість цих дипломних продуктів у поєднанні важких та легких тканин, у змішаності технік. Пані Алла підмітила, що ті з її вихованців, хто вибрав для себе заняття із тканинами, в майбутньому йдуть у дизайнери чи навіть архітектори.

«Подивіться, які охайні стібки, — звертає мою увагу співрозмовниця. — Це не машинна, а ручна робота. На таку картину йде багато часу, цілий семестр. Спочатку треба зробити ескіз на папері і виготовити за ним шаблони. Потім підібрати різні по фактурі тканини, за шаблоном вирізати з них деталі. Далі послідовно нашити одні деталі на інші. Це не так вже й легко…»

На заняттях у школі мистецтв вони з учнями зустрічаються тричі на тиждень. Опановують живопис і рисунок, прикладну і станкову композицію. Праці з дітьми багато, каже Алла Твердинюк, «але воно вартує того — бути викладачем. А ще одне важливе досягнення дитячої творчості — це шанс відірвати дітей від комп’ютерів».

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини