Вільне життя

Трьох тернополян травмувала велика гілка

Увечері 28 липня 2015 року в Тернополі поблизу будинку №6 на вул. Живова зламалася і впала з дерева величезна гілка на мене, мою доньку та мого 11-річного внука. З місця пригоди швидка медична допомога доставила нас у лікарню.

Там в онука виявили перелом ноги, наклали йому гіпс і відпустили додому. Я і донька обійшлися синцями та подряпинами.

Хто повинен відповісти за отримані нами травми і відшкодувати нам збитки? (ОЛЕНА, м. Тернопіль).

Майнова шкода, завдана неправомірними діями, рішеннями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної особи, а також майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка завдала шкоду (частина 1 статті 1166 Цивільного кодексу).

За невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб (халатність), передбачена кримінальна відповідальність (стаття 367 Кримінального кодексу).

Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди і прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками (частина 1 статті 42 Земельного кодексу).

Управління багатоквартирними будинками раніше здійснювали ЖЕКи, а тепер цим займаються приватні підприємства. У комунальній власності перебувають усі землі в межах міста, крім земель приватної та державної власності.

Користувач чи власник земельної ділянки, на якій росте злощасне дерево, повинен був подбати, щоб його гілки не падали на людей. Керівники таких підприємств та установ мали би нести відповідальність за травми, отримані постраждалими, і відшкодувати збитки.

Якщо на місце пригоди виїжджала «швидка» і постраждалим надавалася медична допомога, то медики були зобов’язані повідомити міліції про цей нещасний випадок. Працівники міліції повинні були прибути на місце пригоди, оглянути його, зафіксувати сліди, опитати постраждалих, очевидців і т. п.

У вашому випадку треба подати письмову заяву в Тернопільський міський відділ міліції і з’ясувати, чи відкрите там кримінальне провадження за вказаним фактом. Якщо кримінальне провадження не відкрите, то подавайте скарги. Свої письмові звернення вручайте під розписку.

О. ЗВАРИЧ,

юрист газети

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини