Вільне життя

Ховається від мобілізації на війні?

Депутат Тернопільської обласної ради Руслан Бенько подав до суду позов проти військкомату через те, що він вимагає притягнути його до відповідальності за ухилення від військової служби. А депутат іще 19 квітня пішов добровольцем у батальйон «Карпатська січ» 93-ої механізованої бригади Збройних сил України.

Руслан Бенько вважає дії військкомату виконанням політичного замовлення проти «свободівців», полюванням на них. І це, каже, не тільки локальна проблема Тернопілля, а й усієї України. Отже, війна перетворилася перед виборами на механізм проти політично неугодних.

55cdb84f31a85_Benko-Ruslan

— Нормальний офіцер, котрий знає, що таке честь мундира, застрелився б, — прокоментував Руслан Бенько журналістам дії військкома щодо нього.

На брифінгу з цього питання обласний військовий комісар Володимир Катинський наголосив, що військові комісаріати не займаються жодними політичними замовленнями.

— Для мене і для військових комісаріатів усі громадяни однакові, — сказав полковник. — Вони мають із честю та гідністю захищати суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Щодо заяви пана Бенька, то все почалося з того, що в лютому йому була вручена повістка на відправку в Збройні сили України. Ось документ, у якому він відмовився відбувати. Тож військкомат подав документи на притягнення його до відповідальності.

А через півроку ми стали свідками того, що пан Бенько, як він заявляє, вже чотири місяці служить у Збройних силах України. Але ми всі чудово знаємо, що, згідно з Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», військовозобов’язаний протягом семи діб повинен повідомляти про зміну місця свого перебування. Пан Бенько стоїть на обліку в Гусятинському райвійськкоматі. І якщо він чомусь призивався в іншому місці, то повинен був там повідомити, де перебуває на обліку. Цього не відбулося.

Руслан Бенько мав повідомити Гусятинський райвійськкомат, у якій частині й відколи він служить. Так само, за словами військкома, повинні чинити всі добровольці.

— Вони мають написати на адресу свого військкомату лист, у якому вказати, де воюють, у якій військовій частині, — зазначив Володимир Катинський. — Ми це підшиємо до облікової картки і будемо бачити, що людина не ухиляється. Щоб ми її не шукали. Якщо пан Бенько перинесе довідку з військової частини, в якій служить, питання зніметься.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини