Вільне життя

Шана Героям — мовою чорнобривців і маргариток

Цьогоріч свято квітів, яке у День міста традиційно збирає жителів та гостей Тернополя у парку «Національного відродження», в черговий раз вразило відвідувачів безліччю цікавих композицій.

Проте роботи, створені руками працівників підприємств та педагогів і учнів навчальних закладів, викликали не лише почуття захвату й радості. Квіткові карти України, рукотворні національні символи, жовто-блакитні букети й пелюсткових голубів миру люди оглядали зі щемом у серці. Бо у зв’язку із подіями в країні, цьогорічний конкурс композицій об’єднала тематика Героїв АТО.

DSCF3783

Творчо підійшов до втілення задуму колектив комунального підприємства «Тернопільелектротранс»: на рукотворну об’ємну квітку вони «запустили» тролейбус, на вікнах якого розмістили портрети загиблих патріотів. Тож у композиції поєднали дві теми — пам’ять про захисників Вітчизни та екологічність рогатих. Начальник відділу маркетингу Марія Стахів розповідає, що копітке створення моделі тролейбусу тривало майже рік.

— Його нам зробив фанат електротранспорту Андрій Окрутний. Хлопець ще навчається в харківському виші, але вже мріє працевлаштуватися у нашій організації та створити невеликий музей рукотворних макетів, — каже Марія Михайлівна. — Не менш активно останні два тижні над «квітковою» частиною задуму працював й наш великий, але дружній колектив: хтось ділився ідеєю, інші допомагали із матеріалом чи фізично. Підтримав старання і профспілковий комітет підприємства Те, що діти захоплено фотографуються із композицією, — найвища для нас віддяка.

DSCF3793А ось викладачі та студенти відділення «Дизайн» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола додали до своєї квіткової роботи листи, які повернулися з війни. Творці до останнього тримали відвідувачів в інтризі, адже цілісною композицію можна було побачити після обіду.DSCF3808

— Ці послання діти писали і відправляли своїм батькам та братам у зону АТО, — пояснює заступник директора з навчальної роботи Тетяна Ільчук. — Квіти поруч символізують полум’я пам’яті, а «вишиваний рушник» — українство. Проте композиція ще не завершена, можу сказати, що її центром будуть національні костюми.

Не менше поглядів притягували і рукотворні голуби, що огорнули рідним стягом квітник-сердечко Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів-правового ліцею №2. Вчитель початкових класів Роксолана Черничинець запевнила, що після свята рослини не пропадуть — їх висадять у землю. Пояснила також, що біля сердечка педагоги встановили ще одну «клумбу»: фото своїх учнів. За словами Роксолани Йосипівни, найкращі квіти — то діти, адже вони єднають нашу державу і саме заради них українці воюють, живуть, працюють.DSCF3784

Не забули учасники свята квітів і про переживання жінок, які з нетерпінням чекають на повернення своїх Героїв. Чи не найліпше цю тему відобразили працівники приватного підприємства «Сонячне».DSCF3824

— До нашої квіткової композиції під портретом дівчини і військового ми додали підпис «Я наказую тобі жити», висловлюючи таким чином своє побажання, щоби кожен воїн повернувся з війни до своєї сім’ї живим та здоровим, — каже статист підприємства Тетяна Берчук. — Хотілося відтворити задум у такому стилі, щоб його зрозуміло й оцінило, як молоде покоління, так і старші люди.

Соняхи, маргаритки, троянди, ромашки і чорнобривці не лякалися навіть спекотного серпневого сонця, стійко посилаючи відвідувачам свої барви і аромати. Чомусь подумалося: якщо у квітів є мова, то це щире послання про перемогу вони обов’язково відправлять у небеса.

DSCF3802         DSCF3786

DSCF3788              DSCF3811

DSCF3819

DSCF3804

Фото авторки

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини