Вільне життя

Щоб допомогти, вимушені економити

Волонтери Логістичного центру допомоги бійцям АТО Христина Феціца, Тарас Герман та Богдан Кіндій розповіли журналістам про основні аспекти своєї діяльності та актуальні потреби військових.


Як зазначають активісти, кожна поїздка на схід триває близько двох тижнів. Волонтери намагаються зробити подорож якомога масштабнішою та відвезти максимальну кількість передач. У середньому протягом цього часу відвідують півсотні точок. Зараз серед посилок переважають взуття, форма, обладнання. Орієнтовна вартість передач останньої поїздки сягнула 208 тис. 554 гривень.

Якщо ж кількість посилок не є надто великою, то їх відправляють «Новою поштою». Так, каже Христина Феціца, волонтери намагаються мінімізувати витрати, у тому числі пальне.

Саме з метою економії більш активно допомагають тим бійцям, у яких попереду ще довгі місяці перебування на війні. Демобілізованих же хлопців волонтери просять повертати придатне до вжитку спорядження та обладнання.

Изображение 020                   Изображение 021

— Нещодавно один із демобілізованих військових привіз нам з АТО цілий ящик речей, які йому вже не знадобляться. Це було дуже приємно, — каже Христина Феціца. — Я заохочую до таких вчинків і інших бійців. Ми приведемо спорядження до ладу та віддамо тим, кому воно потрібне. Подумайте про своїх побратимів, бо ви там вже були і повинні, як ніхто інший, їх розуміти.

Що ж до потреб бійців, то їм і надалі необхідні практично всі речі, що полегшують та спрощують перебування у зоні АТО: берці, футболки темних кольорів із довгим та коротким рукавом, форма, кепки, захисні окуляри, прилади нічного бачення, коліматори, біноклі, бензопили для заготовлення дров, бідони для зберігання технічної води, дезодоранти, паяльні лампи, зарядні до автівок, казани, вживані комбінезони для ремонту техніки, наплічники, засоби захисту від комарів, набори ключів, цигарки. Також військові, кажуть волонтери, не відмовляться від планшетів, бо за допомогою сучасної техніки зможуть орієнтуватися по нових, а не давно застарілих картах 60-80-х років, які мають у наявності.

Матеріально підтримати хлопців можна, звернувшись у Логістичний центр допомоги бійцям АТО.

На фото: зліва направо Богдан Кіндій, Христина Феціца, Тарас Герман; звіт щодо передач із останньої поїздки.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини