Вільне життя

Що з біометричними паспортами на Чортківщині?

З 1 січня 2015 року на Тернопіллі, як і загалом по Україні, міграційна служба розпочала оформлення та видачу нових закордонних паспортів з безконтактним електронним носієм, так званих «біометричних». Як цей процес відбувається на Чортківщині розповів завідувач районного сектору УДМС України в Тернопільській області Ілір’ян Сваричевський. 

─ З початком дії постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 року №152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення» з 1 січня 2015 року в районі розпочато прийом заяв від громадян на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм інформації, ─ розповідає Ілір’ян Сваричевський.

З початку року Чортківський районний сектор Управління Державної міграційної служби України оформив 4336 паспортів громадянина України для виїзду за кордон, 214 проїзних дитячих документів та розглянув 93 заяви про внесення відомостей про дітей до закордонного паспорта батьків. Загалом на Тернопільщині у першому півріччі оформлено та видано майже 40 тисяч закордонних паспортів нового взірця.

20150814_125128[1]

Як повідомляють у міграційній службі Чортківщини, ще з минулого року прослідковується тенденція до збільшення кількості охочих оформити закордонний паспорт. Причин цьому декілька, проте головною є складна ситуація на сході держави. Це спровокувало появу черг у районному секторі.

─ Також слід зважити, що Чортківський районний сектор, окрім Чортківського, обслуговує жителів Заліщицького, Теребовлянського та Гусятинського районів, ─ пояснює Ілір’ян Сваричевський. ─ Через малий штат ─ лише шість працівників ─ ми не в змозі прийняти усіх відвідувачів, які звертаються за отриманням послуги з оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, одночасно, тому, за бажанням громадян, впроваджено попередній запис.

Подати документи на закордонний паспорт можна лише особисто, як і забрати готовий документ.

20150814_125339[1]

В разі оформлення громадянином закордонного паспорта, відцифровані відбитки пальців отримуються і вносяться до Єдиного державного демографічного реєстру лише за його письмовою згодою (для осіб старших 16-ти) або за письмовою згодою батьків чи інших законних представників (для осіб від 12 до 16 років).

Вартість біометричного паспорту залежить від наявності безконтактного електронного носія та від порядку отримання.

Так, на даний час вартість оформлення паспорта з безконтактним електронним носієм у регламентному порядку (до 20 робочих днів) становить 561,47 грн. ( з яких: 170 грн. ─ державне мито, 87,15 грн. ─ вартість послуги, 304,32 грн. ─ вартість бланка); у терміновому порядку (до7 робочих днів) ─ 818,62 грн. (з яких: 340 грн. ─ державне мито, 174,30 грн. ─ вартість послуги, 304,32 грн. ─ вартість бланка

Документ без електронного носія обійдеться дешевше на 60 грн. як в регламентному, так і в терміновому порядку.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Христина Слота

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини