Вільне життя

Як захиститися від надмірного шуму

Проживаю у власному будинку. По суботах страждаю від надмірного шуму, викликаного тим, що мій сусід у своєму дворі постійно щось будує чи ремонтує.

Чи має він таке право? (МАРІЯ, м. Чортків).

Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, на захищених об’єктах, зокрема: на прибудинкових територіях, у приміщеннях жилих будинків, інших будівель і споруд, де постійно чи тимчасово перебувають люди. Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні – цілодобово (стаття 24 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»).

Перелік святкових і неробочих днів міститься у статті 73 Кодексу законів про працю України. Це 1 січня — Новий рік, 7 січня — Різдво Христове, 8 березня — Міжнародний жіночий день, 1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих, 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги), 28 червня — День Конституції України, 24 серпня — День незалежності України, 14 жовтня — День захисника України, один день (неділя) — Пасха (Великдень), один день (неділя) – Трійця.

Як бачите, субота не вважається святковим і неробочим днем. Однак це не означає, що ваш сусід під час ремонтних чи будівельних робіт має право перевищувати рівень шуму, встановлений санітарними нормами.

З приводу порушення громадського порядку, викликаного надмірним шумом, можна звертатися в міліцію та санепідслужбу. Їм можна зателефонувати, а потім варто вручити під розписку письмові заяви.

За порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях передбачена адміністративна відповідальність згідно із статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За грубе порушення громадського порядку (хуліганство) передбачена кримінальна відповідальність згідно із статтею 296 Кримінального кодексу України.

Якщо сусід зводить будівлю з порушенням будівельних чи протипожежних норм і цим створює небезпеку для вас, то можете подати письмове звернення в інспекцію Державного архітектурно-будівельного контролю в Тернопільській області, яка розташована за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7.

Коли отримаєте письмові відповіді і вони не будуть вас влаштовувати, то можна оскаржити їх до вищого начальства або до суду.

О. ЗВАРИЧ

юрист газети

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини