Вільне життя

Як написати до світового суду?

Дуже прошу вас дати адресу верховного світового суду із прав людини. Буду вам удячний (Василь БОРЕЙКО, с. Біла Чортківського району).

Пан Василь, очевидно, мав на увазі Європейський суд з прав людини. Це — міжнародний орган, який за умов, визначених Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, може розглядати заяви, подані особами, які скаржаться на порушення своїх прав. Конвенція є міжнародним договором, на підставі якого більшість європейських держав зобов’язалися дотримуватися прав та основоположних свобод людини.

Суд може розглядати лише ті заяви, в яких ідеться про порушення гарантованих конвенцією та протоколами до неї прав ─ одного або кількох. Він не виконує функції національного суду й не має повноважень скасовувати або змінювати рішення національних судів, а також не може безпосередньо втручатися в діяльність органу влади, дія або бездіяльність якого спричинила порушення. Варто зауважити, що ви можете звернутися до суду лише зі скаргами, предмет яких перебуває у сфері відповідальності суб’єкта владних повноважень (наприклад, парламенту, суду, прокуратури тощо). Суд не розглядає заяви, спрямовані проти приватних осіб або недержавних інституцій.

Надзвичайно важливо, щоб перед зверненням до цього суду ви використали всі засоби судового захисту в державі, які могли б призвести до усунення порушення, що є предметом оскарження. В протилежному разі ви маєте довести, що такі засоби захисту є неефективними. Це означає, що вам слід спочатку звернутися до національних судів, яким підсудна справа, включаючи відповідну вищу судову інстанцію, для захисту своїх прав, про порушення яких ви маєте намір поскаржитись до Європейського суду з прав людини. Традиційна мова переписки із судом англійська або французька.

Усю кореспонденцію щодо скарги необхідно надсилати за адресою:

The Registrar

European Court of Human Rights

Council of Europe

F–67075 STRASBOURG CEDEX

FRANCE — ФРАНЦІЯ.

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини