Вільне життя

Із вересня в Тернополі почнуть набирати в нову поліцію

Із 1 вересня цього року в Тернополі почнуть реалізовувати Закон «Про Національну поліцію». Про це повідомив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

У вересні розпочнуть організаційну підготовку, наприкінці місяця планують оголосити конкурси з набору в патрулі. 1 січня 2016 року в Тернополі та області повинна приступити до роботи сформована національна поліція.

Куратора програми Тернопіль наразі не має, як це є, до прикладу, в Ужгороді. Там, як відомо, куратором призначили народного депутата, журналіста Мустафу Найєма.

Перший етап проекту створення поліції охопить Тернопіль і Тернопільський район, повідомив очільник ОДА. Другий етап — міста обласного значення та райцентри. Його адаптовуватимуть під адміністративно-територіальну реформу в області.

Для реформування поліції в обласному бюджеті заклали півмільйона гривень. На черзі – ще стільки ж. За словами начальника УМВСУ в Тернопільській області Олександра Богомола, Тернопільщина не потребує великих матеріальних і фінансових витрат для реалізації закону.

Минулого четверга кадровий склад обласної міліції, повідомив Олександр Богомол, отримав попередження про скорочення. Під нього підпадуть усі працівники УМВСУ в області. Триватиме цей процес три місяці. «Є унікальний шанс зараз пересіяти всю міліцію, — сказав головний міліціонер Тернопілля. — Треба набрати «нову кров», яка піднімала би авторитет міліції. У Києві оновлення поліції відбулося на 80-90 відсотків, стільки набрали нових людей. Але є спеціалісти, які розбираються, наприклад, у ДТП, в адміністративній практиці, котрі можуть надати новим допомогу досвідом і не дискредитували себе».

Чисельність нового складу міліції наразі визначають. «Ми анонсували і запропонували керівництву Міністерства внутрішніх справ 200 нових поліцейських патрульної служби. Це в Тернополі і Тернопільському районі, — повідомив Олександр Богомол. — У районах ми поки що не розробляли штат, але все залежатиме від допомоги органів місцевого самоврядування. Якщо буде така підтримка, то в кожному райцентрі можна буде створити по 2-3 патрулі».

Фото авторки

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини