Вільне життя

Торгівля винами без ліцензії

вина

Закон України від 19 грудня 1995 р. №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту спиртпродукції.

Також у законі передбачено умови оптової та роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями й тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості і захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом й обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Дія зазначеного документа не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, крім випадків, передбачених законом №481, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, наливок та настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, в тому числі їх виробниками за наявності в них ліцензій.

Отже, роздрібна торгівля винятково столовими винами може здійснюватися суб’єктами господарювання без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Разом із цим при здійсненні господарської діяльності необхідно враховувати норми ст. 15 прим. 2 і 3 закону №481, якими встановлено обмеження щодо продажу та споживання столових вин.

Катерина ПЕКАР

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини