Вільне життя

Бюджетні речі для малечі

Скільки вже тривають розмови про те, що кіно витіснить театр, інтернет — друковану пресу, а всі магазини зроблять нас споживачами і відіб’ють будь-яке бажання творити власними руками. Але час іде, а все це залишається з нами.

Так і сучасні рукодільниці, беручи приклад із бабусь, продовжують виготовляти іграшки та прикраси для своїх дітей і внуків. Як і ці дві мої співрозмовниці — тернополянки Анна Ковалишин та Ольга Веселик.

Пані Анна виготовляє із атласних стрічок брошки, гумки для волосся  та обручі. Розповідає, що це зможе повторити будь-яка жінка: потрібен лише «гарячий клей» з пістолетом та фурнітура (прості гумки, обручі без прикрас, гудзики, заколки, бусинки тощо). Якщо забажаєте, якусь деталь можете виготовити із полімерної глини.

m3 2

— Купуєте атласну стрічку. Вони є різні за шириною: односантиметрові, два з половиною, п’ятисантиметрові, — пояснює майстриня. — Щодо кольорів, то нині найпопулярніші жовто-сині, а ще під колір маку і соняшника. З п’ятисантиметрової стрічки треба відрізати шматочок 5×5 сантиметрів. З нього скручують пелюстку. Найменша квіточка складається з шести пелюсток. Далі їх склеюють, додаючи серединку. Потім вже дається під низ основа. Вона буде кріпитися клеєм до обруча, гумки або заколки.

m8 3

Що важливо, перед роботою кінчик стрічки треба припалити запальничкою. Тоді не торочитимуться нитки. Шматок 5×5 см має бути обпаяним з двох боків. Ще на ринку чи у магазині треба з’ясувати: стрічка плавитиметься чи горітиме. Нам потрібна та, що плавиться, синтетична. «Горючі» для роботи не годяться. Щоб при обпалюванні стрічки не пекло у руки, пелюстку можна тримати пінцетом. Власноруч виготовленою брошкою можна оздобити плаття, блузу, сумочку чи шкатулку для прикрас. Щоб закріпити виріб до поверхні варто купити спеціальну застібку або використати міцний клей.

Ольга Веселик натомість виготовляє ляльки. Зокрема, іграшка «Пупсик» — дуже бюджетна. Її складові лише капронові шкарпетки (або колготки) і синтепон. Майстриня виготовляє також ляльки-мотанки та текстильні вироби, а ще — ляльки-«великоніжки» з великою стопою. Та ми поговоримо про те, що найлегше буде повторити початківцю — капронову іграшку.

m21

— Для неї потрібен капрон тілесного кольору, який немає ден. Так звані «безрозмірні» колготки. Спочатку я формую велику подовгасту кульку, обтягую її капроном, а потім скочую маленьку кульку і запихаю її всередину — це буде носик. Посередині кульку стягую ниткою — це буде тілом ляльки. Окремо роблю заготовку для ручок, потім пришиваю їх до тулуба. Коли іграшка сформована, шию одяг — також з капрону, але кольорового: червоного, синього, зеленого. Схеми цих ляльок є в інтернеті: це як фото-, так і відеомайстер-класи. А риси обличчя створюю нитками і очками-бусинками.

Важливо, що така капронова лялька дуже м’яка, нею зручно гратися. Та й дитину можна залучити до процесу її виготовлення. Це стосується і «стрічкових» квітів. Яка ж то буде забава!

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини